2012 yılı itibari ile Esenler ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm projeleri sayesinde bölgede bulunan konut fiyatları nerede ise son 2 yıllık süreç içinde % 100 artış gösterdi. Es

Esenler’e Kentsel Dönüşüm Piyangosu Vurdu 
2012 yılı itibari ile Esenler ilçesinde başlatılan kentsel dönüşüm projeleri sayesinde bölgede bulunan konut fiyatları nerede ise son 2 yıllık süreç içinde % 100 artış gösterdi. Esenler Belediye Başkanı Tevfik Göksu yapmış olduğu açıklama ile Esenler’in değişen çehresi ile beraber İstanbul’un yeni cazibe merkezi haline geldiğini belirtti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın 2012 yılında henüz Başbakanlık görevini yaparken bizzat başlattığı Esenler kentsel dönüşüm hamlesi bölgenin kaderini adeta baştan yazıyor. 
Esenler Artık İstanbul’un En Çok Değerlenen İlçeleri Arasında Yer Alıyor
Gerçekleştirilen kentsel dönüşüm projesi ile beraber Esenler’de konut fiyatları büyük bir hızla yükselmeye başladı. İlçede yer alan konut fiyatları son 2 yıllık süreçte nerede ise iki katına çıkarken yaşanan bu hızlı yükseliş Esenler ilçesinde konutu bulunan kişilere piyango vurdu yorumları yapılmasına neden oldu. 
3 Yılda 1.408 Bina İçin Başvuruda Bulunuldu
“Çocuklarınıza tabut değil, güvenli konut bırakın” sloganı ile yola çıktıklarını belirten Tevfik Göksu Esenler belediyesi olarak ilçede yer alan sayıları 25 bini aşkın konutun yenilenmesi ve ya da yenilenme sürecine girmelerini sağladıklarını dile getirdi. Gerçekleştirilen bu kentsel dönüşüm projelerinin 150 bin kişinin artık deprem riski içermeyen güvenli binalarda yaşamalarını sağladığını belirten Göksu bu sayede ilçede yer alan riskli konut oranının da yüzde 85 seviyesinden yüzde 70 seviyesine çekildiğini vurguladı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.