Esenyurt – Beylikdüzü’ne 59 Yeni Proje

Esenyurt – Beylikdüzü, İstanbul’daki marka konut projelerinin merkezi haline geldi. Konut marka projelerinin geliştirme yarışı içerisinde olduğu bölge için 59 yeni konut projesi için üretim ve geliştirme aşamalarına girildi.

Bölge Gelişime Açık Konumda

Esenyurt – Beylikdüzü, marka konut projelerinin merkezi haline gelmiş bölgelerin arasında yer alıyor. Marka konut projelerinin geliştirme yarışı halinde olduğu bölgede, 59 yeni konut projesi için üretim ve geliştirme aşamaları sürüyor. Ayrıca bölge metrobüs, metro ve Yavuz Sultan Selim Köprüsü bağlantı yollarının da avantajı ile gelişime açık konumda bulunuyor.

Bölgenin 3 Önemli Avantajı

Bölgenin bu kadar ön planda olması üç önemli sebebe bağlanıyor. Söz konusu sebepleri şu şekilde sıralayabiliriz;

1- Bölgedeki proje üretmeye uygun boş arsa stoklarının fazla olması,
2- İstanbul’un merkezine kıyasla daha uygun, ulaşılabilir fiyatlara sahip projelerin üretilmesi,
3- Üçüncü Köprü bağlantı yolları ve metro gibi ulaşım projeleri ile bölgenin değerinin artmasının beklenmesi.

Prestijli Projelerin Bölgeye Faydası

Özyurtlar Holding Yönetim Kurulu Başkanı Tamer Özyurt, bölge hakkındaki açıklamalarını şu şekilde yaptı; “Esenyurt – Beylikdüzü hattı, prestijli projelerle bilinirliğini artırıyor. Proje üretmeye uygun boş arsa stokunun yoğunluğu, ulaşılabilir fiyatlı projelerle öne çıkan hat gelecekte de büyüyecek. Orta ve alt gelir grubuna hitap eden bölgede projeler kolay satılabiliyor. Havalimanının Esenyurt’a yakınlığı, bölgeyi Körfez ülkeleri için cazip kılıyor, Özyurtlar olarak bölgede 15 bin konut teslim ettik, yapımı sürenlerle bu rakam 20 bine çıkacak. Daha yapılacak çok iş var. Yeni projeler üretmeye devam edeceğiz.”

Uygun Fiyatların Bölgeye Faydası

Eva Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürlü Cansel Turgut, bölge hakkındaki açıklamalarını şu şekilde kaydetti; “Ulaşım bağlantılarının bölgeye erişilebilirliği artırması, erişilebilir fiyatlı konutların üretilebilmesi, Esenyurt – Beylikdüzü hattını öne çıkarıyor. Bu da birçok prestijli inşaat firmasının rezidans ve nitelikli konut üretmesini sağlıyor. Esenyurt’ta markalı konut piyasası aktif olarak 2006 yılında başladı ve 75 farklı firma rekabet ediyor. Beylikdüzü’nde ise markalı konut piyasası aktif olarak 2004 yılında başladı, yaklaşık 69 farklı firma rekabet etmekte. Önümüzdeki dönemde yeni ulaşım projelerinin hayata geçmesiyle bölge prim potansiyeli barındırıyor.”

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz