Temmuz ayı konut satış istatistik verileri TÜİK tarafından açıklandı. Açıklanan verilerde gözler inşaat sektörünün lokomotifi olarak kabul edilen İstanbul’a çevrildi. İstanbul top

Esenyurt En Çok Konut Satılan İstanbul İlçesi Oldu 
Temmuz ayı konut satış istatistik verileri TÜİK tarafından açıklandı. Açıklanan verilerde gözler inşaat sektörünün lokomotifi olarak kabul edilen İstanbul’a çevrildi. İstanbul toplam konut satış verileri dikkate alındığında yine en çok konut satışı gerçekleştirilen il olma başarısını gösterirken ilçelere göre değerlendirme yapıldığında ise en çok konut satılan İstanbul ilçesi Esenyurt oldu. 
İstanbul Yine Birinci Oldu 
Her zaman olduğu gibi İstanbul 2017 Temmuz konut satış verilerinde de birinciliği kimseye kaptırmadı. 2017 yılının Temmuz ayı içerisinde İstanbul’da toplamda 18 bin 83 konut satışı gerçekleşti. Satılan toplam konutlardan 6 bin 556 konut satışı ipotekli olarak gerçekleştirildi. Konut tiplerine göre bakıldığında 8 bin 526 konut ilk kez satılırken ikinci el konut satışı 9 bin 557 adet olarak açıklandı. Gerçekleştirilen toplam konut satışlarının içerisinde ise yabancılara konut satışı rakamı ise 528 adet oldu. 
İlçelere Göre İstanbul’daki Konut Satış Rakamları 
İstanbul’un ilçelerine göre bakıldığında Temmuz ayı içerisinde en çok konut satışı İstanbul’un Esenyurt ilçesinde gerçekleşti. Esenyurt’ta Temmuz ayı içerisinde toplamda 881 konut satılırken Sancaktepe ve Beylikdüzü ilçeleri ise toplamda 880 konut satış rakamı ile ikincilik koltuğunu paylaştı. En az konut satışının gerçekleştiği İstanbul ilçesi ise sadece 22 konutun satış işlemlerinin gerçekleştirildiği Beykoz ilçesi olarak kayıtlara geçti. Beyoğlu 105 konut satışı ile yine konut satış performansı düşük İstanbul ilçeleri arasında yer aldı. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.