EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, ulaşım ağlarının bölgelerdeki konut talebi ve fiyatını hangi yönde etkilediği, tercih edilen konut tipleri ve metrekare

Esenyurt’ta Metrekare Başına Bin 700 TL
EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, ulaşım ağlarının bölgelerdeki konut talebi ve fiyatını hangi yönde etkilediği, tercih edilen konut tipleri ve metrekare başına düşen fiyat hakkında bilgi verdi.
Metrekaresi Bin 700’den Başlıyor
EVA Gayrimenkul Değerleme Genel Müdürü Cansel Turgut Yazıcı, Esenyurt bölgesinde yapılan konut projelerinde genel olarak 1+1, 2+1 ve 3+1 tip dairelerin bulunduğunu belirtirken, daire birim fiyatlarının KDV’den arındırılmış hallerinin metrekare başına 1.700 TL ve 6.500 TL arasında olduğunu da ekledi. Ayrıca bölgede metrekaresi 10.000 TL’den başlayan dairelerin de bulunduğunu, 2016 yılına göre bölge ortalamasının metrekare başına 3.500 TL civarında olduğunu da ekledi.
Beylikdüzü’nde 2 Bin TL’den Başlıyor
Cansel Turgut Yazıcı, Beylikdüzü – Gürpınar bölgesinde yapılan konut projelerindeki daire birim fiyatlarının genel olarak metrekare başına 2.000 TL ve 7.000 TL aralığında değiştiğini belirtti. Ayrıca bölgede metrekaresi 10.000 TL’den başlayan dairelerin de bulunduğunu, 2016 yılına göre bölge ortalamasının metrekare başına 4.690 TL olduğunu da ekledi.
Ulaşım Talebi Arttırıyor
Esenyurt’un kolay ulaşılabilen bir konumda bulunması ve bölgenin genel dokusunda güvenlik ve sosyal imkanların da görülmesi piyasayı hareketlendiren önemli unsurlar arasında yerini alıyor. Atatürk Havalimanı ve alışveriş merkezi gibi noktalara yakın olması da bölgeyi ayrıca cazip kılıyor. 
Mahmutbey – Bahçeşehir – Esenyurt metro hattının, bölgeye olan talebin artmasına yol açacağını belirten Cansel Turgut Yazıcı, Mahmutbey istasyonunun Kirazlı – Başakşehir – Olimpiyatköy ve Kabataş – Mahmutköy raylı sistem hatlarıyla entegre olması sonucunda bölgede bulunan konut fiyatlarının da artacağını ekledi.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.