Bulvar Atakent Projesi ile örnek bir çalışmaya imza atan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar sektörde yeni düzenlemelerin kapıda olduğu müjdesini verdi. Maksem İnşaat

Gayrimenkul Sektöründe Yeni Düzenlemeler Kapıda 
Bulvar Atakent Projesi ile örnek bir çalışmaya imza atan eski Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar sektörde yeni düzenlemelerin kapıda olduğu müjdesini verdi. Maksem İnşaat ortaklığı ile İstanbul’da 250 milyon liralık dev bir yatırım ile hayata geçirilen Bulvar Atakent projesinden yüzde 10 kontenjan ise dar gelirli ailelere ayrılmış durumda. 
Özel Sektör Devleti Desteklemeli 
Erdoğan Bayraktar yapmış olduğu açıklamada bakanlık yaptığı dönemde KİPTAŞ ve TOKİ tarafından dar gelirli ailelere yapılan konutları her zaman örnek olarak aldığını belirterek kendi yapmış olduğu projelerde de bu sistemi sürdürmeye çalıştığını vurguladı. Her şeyin devletten beklenmesinin hata olduğunu vurgulayan Bayraktar özel sektörün de bu alanda elini taşın altına koymasının zorunlu olduğunu belirterek kendilerinin de son projeleri olan Bulvar Atakent projesinde üretilen toplam konut sayısının yüzde 10’unu dar gelirli alilere ayırdıkları müjdesini verdi. 
Yeni Düzenlemeler Sektörü Hareketlendirir
Konutta dalgalanmaların olduğunu kabul eden ancak var olan mevcut sorunların sektörü durma noktasına kadar getirecek ciddi sorunlar olmadığını söyleyen Bayraktar yeni atılımlar ile bu sorunların tamamını çözülebileceğini belirtti. Eylül ayı sonunda bitecek olan tapu harcı indirimi ve KDV indirimi gibi teşviklerin yerine yenileri getirilecek. Bu düzenlemelerden bazıları kalıcı değişiklikler olarak hayata geçirilirken bazı değişiklikler yine teşvik olarak sınırlı süreli şekilde hayata geçirilecek. Yapılacak değişiklikler ile konutta yılsonu satış hedeflerinin tutturulması sağlanacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.