Gayrimenkul satın aldığınız sırada henüz dahi içerisinde eski ev sahibinin eşyaları bulunuyorsa ve geri gelip almıyorsa ne olacak? Eski ev sahibi, eşyalarını almazsa, yeni ev sahini ne yapar? İşte sorularınızın yanıtı.

Eski ev sahibi eşyalarını almazsa, yeni ev sahibi ne yapar?

Yeni bir gayrimenkul satın alıyorsunuz ancak, içerisinde henüz dahi eski ev sahibine ait bazı eşyaların olduğunu görüyorsunuz. Ve eski ev sahibinin gelip eşyalarını almadığını varsayarsak ne olur? Evi satın alan kişi, eski ev sahibi tarafından şikayet edilmemesi için iki adet alternatif bulunuyor. Yoksa evdeki eşyaları dışarı atmak durumunda, eski ev sahibinin sizi şikayet hakkı olduğunu belirtelim. Dikkat edin şikayete maruz kalmayın.

Yeni ev sahibinin yapması gereken nedir?

İlk olarak evdeki eşyaları yediemine teslim ederek veya şahitlerin karşısında tutanak tutarak zarar görmeyeceklerine inandığı bir yere bırakmak. Depo gibi. Bunun dışında Sulh Hukuk Mahkemelerine dava açarak mahkeme karşısında eski ev sahibinin eşyalarını almasını sağlamak için çalışmaları takip etmek. Eğer yukarıdaki seçeneklerden bir tanesi uygulamazsanız, mutlaka ileride bir gün hakkınızda şikayet davası açabileceğini unutmayın. Çünkü siz bir şey yapmadan atmışsanız eğer, onunda sizi şikayet etme hakkı doğacaktır.

Bu bakımda yeni ev sahibi konumuza dahil olan eşyaları ya muhafaza edecek. Yada dava açarak eski ev sahibine ulaşacak ve eşyalarını alması gerektiği belirtilecek. İki seçenekten birisi mutlaka yapılmalı…

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz