Eski Ev Sahibinin Aidat Borcu Yeni Sahibini İlgilendirir mi?

Apartmanların daha iyi yönetilebilmesi ve belli başlı ihtiyaçlar için gerekli paranın toplanması için düzenli olarak aidat toplanıyor ve bu paralar ile birlikte apartmanın giderleri en iyi şekilde karşılanıyor. Yeni kat maliklerinin en büyük sorunlarından bir tanesi olan eski aidat borcu için gerekli bilgileri sunmak istedik ve çok sık sorulan bu sorunun cevabını detaylı bir şekilde aktarmaya çalışacağız! Borç sahibi kişi eski kat maliği ise eve yeni yerleşen kişinin herhangi bir sorumluluğu yoktur ve o döneme kadar olan borç, yine eski kat maliği tarafından ödenmek zorundadır. Eğer ki haklarınızı bilmiyorsanız aidat borcunun size aidat olmadığını bilmeniz yeterli olacaktır ve eğer apartman yöneticisi sizlere böyle bir sorumluluk yüklerse ödeme zorunluluğunuzun olmadığını belirtmeniz yeterli olacaktır.

Eski Aidat Sizi İlgilendirmez

Satışın yapıldığı tarih bu aşamada göz önünde bulunduruluyor ve önceki döneme ait borç var ise apartman yöneticisi eski ev sahibi ile iletişime geçerek gerekli miktarı talep edebiliyor. Bu şekilde bir sözleşme imzalatmak isteyen emlakçılar olabilir ve apartman aidatının eski borçları ile birlikte size ait olduğunu söyleyebilirler ancak yazımızın başından beri söylediğimiz gibi size ait böyle bir borç mümkün değildir. Aksi bir anlaşma olmadığı takdirde borç ödemek zorunda değilsiniz ve apartman yöneticisi bununla ilgili herhangi bir yaptırımda bulunamaz ancak sözleşmeye böyle bir madde düşülmüş ve siz de okumadan bu sözleşmeye imzanızı attıysanız bunun geri dönüşü yoktur.

Her zaman söylediğimiz ve uyardığımız gibi bir kez daha bunun altını çizmekte fayda var diye düşünüyoruz. Sözleşme imzalarken tüm detaylara dikkat edin ve size yapılacak haksızlıkların önüne geçmeye çalışın, aksi takdirde farklı farklı masraflar karşınıza çıkacak ve imza attığınız için ödemek zorunda kalacaksınız!

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz