Kocaeli’nde sıra dışı bir dolandırıcılık olayı ortaya çıkarıldı. Daha önce aynı ilde imamlık yaparken daha sonra bu görevini bırakarak emlakçılığa geçiş yapan Hafız Engin S.’nin pe

Eski İmam Yeni Emlakçı Dolandırıcı Çıktı!
Kocaeli’nde sıra dışı bir dolandırıcılık olayı ortaya çıkarıldı. Daha önce aynı ilde imamlık yaparken daha sonra bu görevini bırakarak emlakçılığa geçiş yapan Hafız Engin S.’nin pek çok kişiden konut satışı vaadi ile para topladığı ancak aynı daireyi çok sayıda kişiye sattığı belirlendi. Olayın ortaya çıkmasının ardından kayıplara karışan Engin S.’nin bu yöntemle çok sayıda kişiyi dolandırdığı ortaya çıktı. 
Kocaeli İl Vaizliği dahilinde görev yaparken gerçekleştirilen atama ile İzmit Mimar Sinan Camii’ne imam olarak atanan Engin S.’nin ilk olarak bu görevi boyunca güven sağladığı iddia edildi. Çevresini genişleten ve toplumda “güvenilir insan” imajı yaratan Engin S. bunun ardından planının ikinci aşamasına geçti. 
İmamlığı Bırakıp İlk Başta Emlakçılıkta Güven Kazandı
İmamlık görevinden istifa eden ve halk arasında Engin Hoca olarak tanınan Engin S. bunun ardından inşaat sektörüne geçiş yaptı ve birkaç küçük projeye imza atarak bu konutları teslim etti. Daha sonra daha büyük konutlar için satışa başlayan Engin Hoca yeni projelerinde sıkıntılar yaşamaya başladı ve projeleri teslim edememeye başladı. 
Bu nedenle müşterilerinden daha fazla ödeme yapmalarını talep eden Engin hoca mahkemeler tarafından inşaatlarına ihtiyati tedbir kararları verilmesi ile daha zor günler geçirmeye başladı. Ardından kayıplara karışan Engin Hocanın aynı daireyi farklı kişilere sattığı ortaya çıkarken mağdur olan kişilerin ise mahkemelere başvuruda bulacakları öğrenildi. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.