HES Satışları Düzenlemelerinde Sona Gelindi

Ülkemizin Eskişehir ilinde yapılan hidroelektrik santrali çalışmalarında sona gelindi. Eskişehir’de yer alan Yenice’nin içinde inşa edilecek olan hidroelektrik santrali çalışmaları üzerine yeni kararlar alındı.

HES kapsamında yapılan çalışmalarda, gerekli taşınmazların onayı alındı. Yapılacak satışlar kapsamında ülkenin ekonomisinin de gelişeceği düşünülüyor.

Yenice Hidro Elektrik Santralinin Satışına Onay Verildi

Yenice’de bulunan hidro elektrik santralinin satışına onay verildi. Verilen onay Özelleştirme İdaresi Başkanlığının konuya ilişkin tebliği ile resmi gazetede yayınlandı. Buna bağlı olarak alınan kararların yürürlüğe girmesi bekleniyor. Alınan kararlar kapsamında, gerekli kurumlar tarafından farklı çalışmalar yapılacaktır.

Yenice Hidro Elektrik Santralinin 38 Megavat Kapasitede Olduğu Belirlendi

Yenice hidro elektrik santralinin satılması konusunda yapılan çalışmalar artırılıyor. Buna bağlı olarak yetkililer harekete geçmektedir. Yapılan araştırmalar kapsamında, EÜAŞ’ın verilerine göre Yenice HES’in 38 megavat kapasiteye sahip olduğu belirlendi. Belirlenen yüksek değerler, santralin tam kapasiteli çalıştığını göstermiştir. Aynı zamanda elektrik santralleri üzerine, özelleştirme çalışmaları da yapılmaktadır. Bu çalışmalar kapsamında hidro elektrik santrallerine yüksek değerler biçilmektedir.

Temmuz Ayı İçin HES’e Teklifler Yağıyor

Elektrik santrallerinin satışı ve özelleştirilmesi konusunda, her geçen gün yeni tartışmalar yapılmaktadır. Buna bağlı olarak yetkili firmalar harekete geçmiş ve santral temini konusunda çalışmalarını geliştirmiştir. Önümüzdeki zamanlarda satışı gerçekleşecek olan Yenice HES, farklı şirketlerden teklif almaktadır. Satışına onay verilen elektrik santraline sektör içerisinde ilgi büyüktür.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz