Son dönemde mağazaların kapanma oranları büyük bir hızla artarken konu hakkında açıklamalarda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken bunun nedeninin son dönemde yükselen kir

Mağazaların Büyük Bir Bölümü Yüksek Kiralar Nedeni İle Kapatılıyor
Son dönemde mağazaların kapanma oranları büyük bir hızla artarken konu hakkında açıklamalarda bulunan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken bunun nedeninin son dönemde yükselen kiralar olduğunu iddia etti. Esnaf ve sanatkârların kültürümüzün çok değerli bir parçası olduğunu hatırlatan Palandöken bunun için dükkân sahiplerinin kira artışlarında daha hassas davranmalarını talep etti. 
Dükkânlar Teker Teker Kapanıyor 
Son dönemde cadde üzerinde yer alan mağazaların birbiri ardına kapandığına dikkat çeken TESK Genel Başkanı Bendevi bunun en önemli nedeninin haksız rekabet olduğunu vurguladı. Şehrin ortak kültürünü oluşturan pastane, giyim mağazaları ve lokantalar gibi cadde mağazalarının birbiri ardına kapandığını belirten Bendevi kapanan mağazaların eskiden 1 ay gibi kısa sürede yeniden açıldığını ancak şu anda bu tip mağazaların en az 6 ay boş kaldığını belirtti. 
Durumun son derece ciddi olduğunu vurgulayan Bendevi mülk sahiplerini uyararak artık mağaza kira fiyatlarının makul seviyelere çekilmesinin zorunlu bir hale geldiğini dile getirdi. Mağaza sahiplerinin kira artış oranları konusunda biraz daha makul seviyelerde yer alması gerektiğini belirten Bendevi aksi halde küçük esnafın daha fazla bu kira yükünü karşılayamayacağını ve Türkiye’de küçük esnafın bitirileceğini iddia etti. Esnaflarda konu hakkında her fırsatta şikayetlerini dile getirirken artık yüksek mağaza kiralarının altında ezildiklerini ve zincir mağazalarla rekabette zorlandıklarını belirtiyorlar. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.