Etimesgut Gayrimenkul Piyasası

Geçmişte daha ıssız ve çorak bir halde olan Etimesgut, şu anda gelişimini sürdüren ve gayrimenkul projelerinin artmakta olduğu bir ilçe. Son birkaç yılda kapsamlı bir şekilde yenilenmesini sürdüren Etimesgut, gayrimenkul yatırımcılarının da dikkatini çekiyor.

Satılık Gayrimenkul Fiyatları

Konut projeleri kapsamında inşa edilen apartman dairelerinin haricinde villa tipi müstakil konutlar da bulunuyor. Villa tipi konutların satış fiyatı, özelliklerine göre değişiyor. Site içerisinde bulunan ve en az 4+1 büyüklüğünde olan villaların satış fiyatı 500 bin TL ve 900 bin TL arasında değişkenlik gösteriyor. Havuzlu villalarda ise bu fiyat 1.000.000 TL’ye kadar çıkıyor.

1+1 dairelerin fiyatı 85 bin TL’den başlayıp, daha gelişmiş semtlerde 225 bin TL’yi buluyor. 2+1 büyüklüğündeki dairelerde taban fiyat 110 bin TL olup, 325 bin TL’ye kadar çıkıyor. 3+1 ve sıfır dairelerin fiyatı ortalama 180 bin TL’den başlayıp, özelliklerine göre 410 bin TL’ye kadar çıkıyor. 4+1 büyüklüğündeki dairelerin fiyatları 280 bin TL ve 580 bin TL aralığında oluyor. Standart oda sayısına sahip daireler haricinde çok odalı, 4+1 ve 5+1 odalı daireler de avantajlı bir fiyat ile satın alınabiliyor.

Ulaşım Kolaylığı

Ankara – İstanbul tren ve kara yolunun geçtiği Etimesgut’tan şehir merkezine giden minibüslerin sayısının fazla olması, farklı semtler arasındaki ulaşımın kolayca yapılabilmesini sağlıyor. Bu da ilçedeki gayrimenkul sektörünün ayakta durmasını etkiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz