Ev Adresi Nasıl Değiştirilir?

Kişi, taşındığı takdirde ev adresini değiştirdiğini bildirmek zorunda oluyor. Ev adresi değişikliğinin yapıldığını ilgili yerlere, belirlenen süre içerisinde bildirmekle yükümlü olan kişinin, bu bildiriyi nasıl yapacağı merak edilen konular arasında yer alıyor.

Ev Adresi Değişikliği

Kişinin taşınması takdirinde, ev adresini değiştirdiğini de bildirmek zorunda oluyor. Yerleşim yeri adres değişikliklerinin bildirilmesi nüfus müdürlüklerine, adrese dayalı hizmet veren kurumlara veya dış temsilciliklere yirmi iş günü içerisinde yapılmak zorunda oluyor. Beyan edilen adres boş ise herhangi bir belge talep edilmiyor.

Birlikte Müracaat Etmek

Daha önce beyan edilen adres, birlikte oturma nedeni ile başka birisi tarafından beyan edilir ise ilgili kişinin o adreste oturan kişi ile birlikte müracaat etmesi gerekiyor. Birlikte müracaat edilmesine imkan yoksa, adreste oturan kişinin apartman veya site yöneticisi, lojman idaresi sorumlusu ya da muhtar tarafından birlikte oturulduğuna dair yazılı beyan vermesi yeterli oluyor.

Beyan Edilen Adres Dolu ise Ne Yapılır?

Ev adresi değişikliğinde beyan edilen adres, daha önce başkası tarafından beyan edilmiş ise ve hala dolu olarak gözüküyor ise adres beyanında bulunan kişiye ait elektrik, su, telefon, doğalgaz abonelik sözleşmesi ya da faturası talep ediliyor. Ve böylece adres beyanında bulunan kişinin teyit edilmesi mümkün oluyor.
Adres bildirimi şahsen, iadeli taahhütlü, mektup ya da kargo yoluyla yapılabildiği gibi elektronik imza sahipleri tarafından elektronik posta yolu ile de yapılabiliyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz