Son dönemde özellikle Emlak Konut GYO ve GYODER başkanlığında düzenlenen 20 yıl vadeli konut projeleri konut satışlarının hareketlenmesini sağlarken Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatı

Ev Alacaklar Dikkat “Konut Fiyatları Yükselecek” 
Son dönemde özellikle Emlak Konut GYO ve GYODER başkanlığında düzenlenen 20 yıl vadeli konut projeleri konut satışlarının hareketlenmesini sağlarken Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı Derneği (GYODER) Başkanı Aziz Torun’dan konut almak isteyenlere kritik bir uyarı geldi. 
Artan Maliyetler Konut Fiyatlarını Yükseltecek 
GYODER Başkanı Torun döviz kurunda yaşanan yükseliş ile beraber önümüzdeki günlerde konut fiyatlarında yükselişin kaçınılmaz bir hal aldığını belirterek konut almak isteyenlere kritik bir çağrıda bulundu. En geç Mart ayı sonunda sektördeki pek çok firmanın fiyatlarını revize etmek zorunda olduğunun altını çizen Torun bu nedenle konut almak isteyen kişilerin beklemeden bir an önce alımlarını gerçekleştirmeleri tavsiyesinde bulundu. 
Türkiye’nin Dinamik Gücü İnşaat Sektörüdür
Türkiye’nin içinde yaşadığı dar boğazı atlatması için döviz girdilerinin artması gerektiğini belirten Torun özellikle de yabancılara konut satışı ile beraber büyük bir döviz girdisi sağlanacağı müjdesini verdi. Yabancılara konut satışı için yapılan teşvikleri değerlendiren Torun dairelerin satış fiyatlarının 100 bin dolar üzerinden olduğunu belirterek bu sayede belirli bir satış rakamının üzerine çıkılması durumunda son derece yüksek bir döviz girdisinin sağlanacağını belirtti. 
2017 yılında getirilen teşvikler sayesinde yabancılara konut satışı rakamlarının artacağını dile getiren Torun özellikle de 2018 yılında konut satış rakamlarının büyük oranda artmasını beklediklerini söyledi. Konut alacaklara ise zam olacağı yönünde uyarıda bulunarak alım için ellerini çabuk tutmaları konusunda uyarıda bulundu. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.