Konutta Üçüncü Seferberlik Dönemi için detaylar açıklanmaya devam ediyor. Konut satışlarının hız kazandığı Eylül ayı itibari ile başlayacak olan yeni seferberlikte sadece yüzde 5

Ev Alacaklar Dikkat! Yeni Konut Seferberliği Eylül’de Başlıyor
Konutta Üçüncü Seferberlik Dönemi için detaylar açıklanmaya devam ediyor. Konut satışlarının hız kazandığı Eylül ayı itibari ile başlayacak olan yeni seferberlikte sadece yüzde 5 peşinat ödeyerek ev sahibi olunmasına olanak sağlanırken isteyen kişiler için konut kredisi ödemeleri 1,5 sene ertelenecek. Yani konutu bugün satın alan kişiler istedikleri takdirde ödemelerine Ocak 2019 itibari ile başlayabilecek. 
Konut Değer Kazanırken Ödemeler Ertelenecek 
Sunulan “Şimdi Al Ocak 2019’da Öde” kampanyası kapsamında konut sahipleri evlerinin ödemelerini erteledikleri bu 1,5 senelik süre boyuna konut fiyatlarında yaşanan artış sayesinde kâr elde etmiş olacaklar. Konutta yaşanan toplam değer artışı hesaplandığında kampanyadan yararlanan kişiler 2 yıllık süreç içerisinde 130 bin liraya yakın prim kazancı elde etmiş olacaklar. Bugün al sonra öde konut kampanyası için şu ana kadar 5 banka ile ön protokol imzalandı. 
Kira Öder Gibi Ev Sahibi Olma Hayalleri Gerçekleştirilecek 
Kiracıları ev sahibi olmaya teşvik etmek amacı ile düzenlenen kampanyada ertelemeli konut kredisi kullanılsa dahi konut kredisi faiz oranları yüzde 1,10 seviyesini aşamayacak. Bu da gerçekten kira öder gibi ev sahibi olunmasını sağlayacak. Tamamlanan konut projeleri kampanyaya teslim edilirse bu durumda ertelemeli konut kredisi kullanan kişiler satın aldıkları evi 1,5 sene boyunca kiraya vererek avantaj sağlayacak ki bu da yatırım amaçlı konut projesi arayan kişilere büyük bir avantaj sağlayacak. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.