TOKİ Konut Satışlarında Yeni Bir Dönem Başlattı 

Sermaye Piyasası Kurulu (SPK) tarafından çıkarılan ve Resmi Gazete’de yayımlanarak uygulamaya başlanan Gayrimenkul Yatırım Fonlarına İlişkin Esaslar Tebliği üzerinde değişiklik yapan yeni tebliğ ile beraber pek çok yenilik hayatımıza merhaba dedi. Bunlar arasında en çok dikkat çekenlerden biride artık TOKİ tarafından isteyen kişilere evin bir bölümünün satışının yapılabilecek olması oldu.

Ev Alacak Parası Olmayanlara Müjde

Bu sayede ev almak isteyen ancak yeteri kadar para birikimine sahip olmayan kişilere TOKİ gayrimenkul fon satışı hizmetinde bulunacak ve parça parça birikim yaparak konut sahibi olma imkânı tanıyacak. Yani konut almak isteyen ancak yeteri kadar maddi gücü olmayan kişiler dilerlerse TOKİ konutlardan mutfak ya da salon alarak konut yatırımı için bir başlangıç yapmış olacak.

Fonlarda Yeni Bir Döneme Girmiş Bulunmaktayız

Konu ile ilgili olarak açıklama yapan ve değerlendirmelerde bulunan Gayrimenkul ve Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı (GYODER) İcra Kurulu Üyesi Haluk Sur yapılan değişikliğin sektör için son derece önemli olduğunu vurguladı. Sur “Henüz daha projenin başında yatırım yapılması kesinlikle fon alan kişi için çok daha avantajlı koşulların ortaya çıkması anlamına gelecektir. Yine konut üreten şirketler ve gayrimenkul ortaklıkları içinde yaşanan bu durum şirketlerin ellerinde bulunan stokların daha hızlı şekilde eritilmesini sağlaması açısından büyük bir yarar sağlayacaktır. Yani her iki taraf içinde yapılan bu değişiklik olumlu olacaktır.” dedi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz