Ev Almak İçin Para Nasıl Birikir?

Ev satın almak için birikim yapmak günümüzde artan banka konut kredisi faiz oranları ile çok daha büyük bir önem kazanırken ne yazık ki pek çok kişi bunu başaramamaktadır. İşte ev satın almak için para biriktirmek amacı ile kullanabileceğiniz para biriktirme yöntemleri:

  1. Birikim Hesabı Açtırın

Günümüzde pek çok kişi sadece içerisinde bulunduğu ayı çıkarmanın hesaplarını yaparken birikim yapmak her geçen gün daha da önemini arttırmaktadır. Yarının ne getireceğinin belli olmadığı günümüzde yarın için mutlaka birikim yapmaya başlamanız gerekir. Bankalar birikim hesabı için önemli katkılar sağlarken devlet destekli konut yatırım hesabı açılmasına da izin verilmektedir.

  1. Bütçe Hesabı Yapmayı Öğrenin

Aylık bütçe hesabı oluşturmayı öğrenin. Bütçenizi doğru oluşturmaları, harcamalarınızı bu bütçe dahilinde yapmalısınız. Bütçenin içerisinde mutlaka konut satın almak için belirli bir birikim tutarını da giderlere yazın. Giderlerde sadece zorunlu giderlere yer verin ve gelirinizi asla aşmasına izin vermeyin.

  1. Sadece Zorunlu Harcamalara Yer Verin

Para biriktirmek için dikkatli olmanız gereken en önemli konu gereksiz harcamalardan kaçınmaktır. Hedeflere ulaşmak için bazı zorluklara göğüs germeniz gerektiğini unutmayın. Sadece zorunlu harcamaları gerçekleştirin ve giysi, eşya elektronik harcamaları gibi satın aldığınız her üründe “gerçekten bana lazım mı?” sorusunu kendinize sorun.

  1. Konut Hesabı Açtırın

Bankalar devlet destekli konut hesabı hizmeti vermekte olup burada biriktirmiş olduğunuz paranın yüzde 20’si oranında devlet katkısı verilmektedir. Ancak bu noktada en fazla 15 bin liraya kadar devlet desteği alınması için belirli sınırlamalar uygulanıyor.

  1. Tasarruf Etmeye Dikkat Edin

Para biriktirmek için size avantaj sağlayacak en önemli nokta kesinlikle tasarruf etmeyi öğrenmektir. Aynı miktarda para kazanırken dahi daha fazla para biriktirmenizi sağlayacak olan tasarruf hayat felsefeniz haline gelmelidir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz