Ev Almak İsteyen Kişilere Devlet Desteği Arttırıldı!

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, ailelerin ev sahibi olma isteğine karşılık olarak sunduğu ve başlattığı Konut Hesabı ve Devlet Katkısı hakkında yeni düzenlemede bulundu. Bu düzenleme devlet hesabı ile ev almak isteyen kişilerin yüzlerini güldürdü. 2016 yılının Mayıs Ayı itibari ile başlatılan ve ev sahibi olmak isteyen kişiler için olanak sunulan destek 15 bin TL olurken yeni düzenleme ile bu olanak arttırıldığı görüldü.

Ev Alana 20 Bin TL Karşılıksız Destek!

 

Devlet konut hesabı sayesinde ev almak isteyen kişilerin 5 yılda 80 bin TL para biriktirmeleri durumunda devlet eskiden 15 bin TL karşılıksız destek verirken, yeni getirilen düzenlemeye göre bu destek 20 Bin TL oldu. Ev alırken devlet yardımı yaparken aynı şekilde çeyiz içinde verilen destek arttırıldı. Evlenmek isteyenlere ise devlet çeyiz yardımı olarak 5 bin lira verirken bu yardımı ise 7500 TL olarak düzenledi. Çiftçiler ise bu ödeneklerin her ikisinden yararlanmak amacı ile başvurması durumunda ise 55 bin lira yardım edeceği belirlendi.

Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, konuyla ilgili yaptığı açıklamada ev almak isteyenlere devlet desteği konusunu arttırdıklarını ve aynı zaman da çeyiz yardımı konusunda da gelişmeler sağladıkları bilgisine yer verdi. Konuyla ilgili gelen haberler tabi ki hem ev sahibi olmak isteyenlerin hem de evlenmek isteyen kişilerin yüzünü güldürdü.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz