Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bankalara yapılan kredi düşürme çağrısının ardından bankalar birbiri ardına konut kredisi faiz oranları için indirime gittiğini duyurm

Kredi Kullanarak Ev Almak İsteyenler Müjde Faiz Oranları Yüzde 9 Düştü!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından bankalara yapılan kredi düşürme çağrısının ardından bankalar birbiri ardına konut kredisi faiz oranları için indirime gittiğini duyurmuştu. Son 1 yıllık zaman dilimi içinde konut kredisi faiz oranları % 1,07 oranından yüzde 0,88 seviyesine gerilerken bu da kredi kullanarak ev almak isteyen kişilerin kredi toplam maliyetlerinin yüzde 9 seviyesinde azaldığı anlamına geliyor. 
100 Bin Lira Kredi Çekenler 15 Bin Lira Az Ödeyecekler
Yapılan bu kredi faiz oranı indirimi ile beraber 100 bin lira konut kredisi kullanan kişilerin ödemeleri gereken toplam kredi maliyeti 1 yıl önceki faiz oranlarına kıyasla 15 bin lira kadar azalmış oluyor. Son 1 senelik konut kredisi faiz oranları incelendiğinde konut kredisi faiz oranları son 12 aylık dönemde 190 baz puan düşmüş oldu. Şu anda konut kredisi faiz oranları incelendiğinde 10 yıl vadeli konut kredisi kullanmak isteyen kişilere bankalar yüzde 0,88 faiz oranından başlayan seçenekler sunuyor. 
Konut Kredisi Kullanım Oranları % 10 Arttı
Konut kredisi faiz oranları için yapılan indirimler konut almak isteyen kişilerin de cesaretlenmesine neden oldu. Faiz oranlarının düşmesi ile beraber konut kredisi kullanım oranı yüzde 10 seviyesinde yükselirken yüksek oranlarla kredi kullanan kişiler için ise bankalar konut kredisi yapılandırma hizmeti seçeneğini sunuyor. Bu seçenek sayesinde kullanmış olduğunuz konut kredisi faiz oranları düşük seviyeden yeniden hesaplanarak baştan taksitlendiriliyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.