Emlak sektöründe fiyatların düşmesiyle beraber hareketlilik başladı. İstanbul şehrinde 2+1 dairelerin 400 bin TL TL olurken, Beylikdüzü’nde 75 bin TL’ye en ucuzunu bulmak mümkün. En pahalı yer ise Beşiktaş olurken 600 bin TL ortalama fiyat yer alıyor.

Tayin döneminin yaklaşmasıyla beraber ve üniversite sonuçlarına az bir süre kala İstanbul’da yatırım ve oturma amacıyla konut piyasası hareketlendi. 23 Haziran İBB seçimlerinden dolayı tatilcilerin memleketlere dönmesi artarken, sektörde 2+1 dairelerin satış fiyatları bir süre öncesine kadar durgunken şimdi canlanmış durumda. Gurbetçilerin döviz artışından sonrayı konut alımlarını hızlandırması ve yatırımcılar ile oturum için ev alacakların talebi artmış durumda. Konut piyasasında stokların birçok ilde azalması ve inşaat maliyetlerinin çok yüksek olmasından dolayı yıl bir sonraki yıl konut fiyatlarında ciddi bir artış olması ön görülüyor. Şimdi ise konutlarda düşen fiyatları değerlendirmek için sektörde hareketlilik artmış durumda.

Şimdilik Ortalama 400 Bin TL

Üniversite için gelen bireylerin aileleri 4 yıllık bu eğitim hayatı sonunda yatırım amaçlı konut alımları yapmak için emlak danışmanları ile konuşma içerisine girdi. Piyasanın canlanması ile düşen konut fiyatlarında İstanbul’da 2+1 dairelerin 400 bin TL olduğunu hatırlatalım. Bahçelievler’de ise 300 bin TL ortalama konut fiyatlarını görüyoruz.

Sokaklarda bile fark var!

Bir yandan ise yeni konutlara yönelen kişiler, 2+1 evler için ve ikinci el evler için tüm katlarda fiyat farkına şaşırıyor. Buna en büyük örnek ise Zeytinburnu oluyor. Hem marmaray hemde Avrasya Tüneli ile beraber lüks daireleri görmek mümkün. Zeytinburnu’nda 2+1 daireler 230 bin TL’ye satışa çıkmış durumda. Diğer konutlar ise 2 milyon 500 bin TL civarında seyrediyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz