Türkiye’de konut sektörünün lokomotifi olarak öne çıkan İstanbul yükselen konut fiyatları ile el yakmaya devam ediyor. Ne yazık ki artan fiyatlarla beraber İstanbul’da yaşayan orta

Ev Fiyatlarının En Düşük Olduğu 10 İstanbul İlçesi 
Türkiye’de konut sektörünün lokomotifi olarak öne çıkan İstanbul yükselen konut fiyatları ile el yakmaya devam ediyor. Ne yazık ki artan fiyatlarla beraber İstanbul’da yaşayan orta gelirli vatandaşların konut sahibi olma şansları azalırken yüksek fiyatlar orta gelir grubunun bir üstünde olan kişilerin dahi konut sahibi olmalarını engelliyor. İstanbul’un en ucuz ilçelerinde bile konutların metrekare fiyatları 2 bin lira sınırını aşarken en pahalı İstanbul ilçesinde metrekare fiyatı 18 bin liraya ulaşmış durumda. 
İstanbulda En Ucuz Konut Fiyatları Hangi İlçede
İstanbul’un gelişmekte olan ilçelerinde ise fiyatlar diğer ilçelere göre daha düşük aralıklarda seyrediyor. Metrekare fiyatları temel alındığında İstanbul’un en ucuz ilçeleri şu şekilde sıralanıyor:
1.Esenyurt 
2.Sultangazi 
3.Beylikdüzü 
4.Avcılar 
5.Silivri 
6.Arnavutköy 
7.Esenler 
8.Sancaktepe 
9.Sultanbeyli 
10.Pendik
En Ucuz İlçe Esenyurt, En Pahalı İlçe Beşiktaş Oldu 
Yapım yılı son 5 yıl olan konutların fiyatları temel alındığında İstanbul’da konut fiyatları en düşük olan ilçe Esenyurt oldu. Esenyurt’da metrekare fiyatları 2 bin lira sınırının biraz üstünde seyrederken 100 metrekarelik konutların ortalama fiyatı ise 218 bin lira civarında seyrediyor. İstanbul’un konut fiyatları en pahalı olan ilçesi ise Beşiktaş oldu. İstanbul Beşiktaş sınırları içerisinde konut sahibi olmak isteyen kişilerin metrekare başına 18 bin lirayı gözden çıkarmaları gerekiyor. 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.