Bir Daire İçin Toplamda Ne Kadar İnşaat Demiri Gider

/ 8 Kasım 2017 / 562 / yorumsuz
Bir Daire İçin Toplamda Ne Kadar İnşaat Demiri Gider

Bir evi inşa ederken kullanılacak olan demir, evin metrekaresine ve kat sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca projenin özellikleri de kullanılacak olan demiri belirleyeb

Ev İnşasında Ne Kadar Demir Kullanılır?
Bir evi inşa ederken kullanılacak olan demir, evin metrekaresine ve kat sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Ayrıca projenin özellikleri de kullanılacak olan demiri belirleyebiliyor.
Ev İnşasında Kullanılacak Demir Miktarı
Geçici müteahhitlik belgesi alıp, sahip olduğu arsa üzerine ev inşa etmeyi isteyen kişiler, yapacakları masrafı hesaplarken titiz davranmalı, malzeme kalitesi ile malzeme miktarını göz ardı etmemelidir. Arsa üzerine inşa edilecek olan evin metrekaresi ile kat sayısı malzeme miktarlarını etkileyip, değiştirebiliyor. Kullanılacak olan demir miktarı da hem inşa edilecek olan evin metrekaresine hem de kat sayısına bağlı iken ayrıca projenin özelliklerine göre de azalıp, çoğalabiliyor.
Bin Metrekarelik İnşaatta Demir Miktarı
Malzeme miktarları, projenin özelliklerine, döşemenin tipine, kat sayısına göre değişkenlik gösterebiliyor. Ortalama olarak bir hesaplama yapmak gerekir ise şu şekilde örnek verebiliriz; arsa üzerine inşa edilecek olan inşat bin metrekare ise beton: 0,380 m3/m2 ve demir: 34kg/m2 oluyor. Yani bin metrekare büyüklüğündeki inşaatta 380 metreküp beton ile 34 ton demir kullanılıyor.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Etiketler