Bir Metrekareye Kaç Adet Tuğla Gider

/ 8 Kasım 2017 / 265 / yorumsuz
Bir Metrekareye Kaç Adet Tuğla Gider

Arsa üzerine ev inşa edileceği zaman kullanılacak olan malzemeler, evin metrekaresi ve malzemelerin kalitesi ortaya çıkacak olan masrafı doğrudan etkiliyor. Peki, ev inşasında ne

Ev İnşasında Ne Kadar Tuğla Kullanılır?
Arsa üzerine ev inşa edileceği zaman kullanılacak olan malzemeler, evin metrekaresi ve malzemelerin kalitesi ortaya çıkacak olan masrafı doğrudan etkiliyor. Peki, ev inşasında ne kadar tuğla kullanılır?
Ev İnşasında Kullanılacak Beton Miktarı
Arsa sahipleri, arsa üzerine ev inşa etmek istemeleri takdirinde müteahhit ile anlaşabiliyor ya da geçici müteahhitlik belgesi alıyor ve arsaları üzerine evi kendileri inşa ediyor. Öncelikle mimari projenin hazırlanması ve belediyeden ruhsatın alınması gerekiyor. Arsa üzerine inşa edilecek olan ev için ortaya çıkacak masrafın hesaplanmasında, evin metrekaresi, kat sayısı ve kullanılacak olan malzemelerin kalitesi göz önünde bulunduruluyor.
 
Geçici müteahhitlik belgesi alarak, arsa üzerine ev inşa etmek isteyen kişilerin, kullanacak oldukları tuğlanın boyutunu da göz önünde bulundurması gerekiyor. Tuğlanın boyutu büyüdükçe, daha az kullanılıyor. Tuğlanın boyutu küçüldüğü zaman ise çok daha fazla tuğla gerekiyor.
Bir Metrekareye Gereken Tuğla
Bir metrekare için gereken tuğla adetleri aşağıdaki gibi olup, ev inşa ederken bu oranlar baz alınarak hesaplama yapılabilir;
8,5’luk 26 tuğla,
13,5’luk dikey 26 tuğla,
13,5’luk yatık 36 tuğla,
24’lük 28 tuğla.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.
Etiketler