Ev Tutmak İçin Araştırın

Hemen hemen herkesin karşılaştığı sorunların başında da sürekli bir artış ivmesi gösteren kira fiyatları bulunuyor. Nitekim cüzi miktarda ödenmeye başlayan kiralar zaman içerisinde yaşanan dalgalanmalar ile beraber neredeyse kirada oturanları zarara sokacak bir takım gelişmeleri de beraberinde getiriyor. Kiracıların aleyhine olan bu durumlar karşısında yapılan araştırmalar da ev tutmak için en uygun ayların hangileri olduğunu belirlemiş bir konumda yer alıyor.

Ev Kiralamak İçin En Uygun Aylar Hangisi?

Dönemsel olarak açıklanan oranlar ile beraber ev kiralamak için özen gösterilmesi gereken belirli tarih aralıkları da mevcut. Özellikle enflasyonun bir önceki aya göre düşük olduğu zaman zarfı içerisinde ev tutmak size karlı bir yatırımı da beraberin getirebilecek niteliklere sahip. Kiralık ev tutmak için Şubat, Temmuz ve Ekim aylarını tercih etmeniz kira süreniz boyunca sizi zarara uğratmayacak süreler olarak belirlenmiş. Pek tabi insanların zorunlulukları, mecburiyetleri ve acil ihtiyaçları ile beraber bu aylara denk gelmek yıl içinde bazen mümkün olmasa da ev değiştirmek isteyenler için ideal tarihler bunlar olarak ön plana çıkıyor.

Fiyat Farkları Artış Gösteriyor

Kiralık ev fiyatları arasında yer alan farkların günden güne daha da genişlemesi ile beraber Şubat ve Temmuz aylarına daha istekli bir yaklaşım göstermek de ev tutmak isteyenlerin lehine bir maddi durumun kapılarını sonuna kadar aralıyor. Dolayısı ile bu iki ay için oranları güncel olarak takip etmek ve fırsatları da kaçırmamak son derece elzem bir noktada yer alıyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz