Heyecanlısın çünkü mükemmel evi buldun. Mahalle harika, büyüleyici bir evdir ve fiyat haklı.

Ama fiyat istemek sadece bir başlangıç. Alıcıları habersiz yakalayabilen ve sizi yeni evinizde hızlıca su altında bırakan ek ve genellikle beklenmedik ev satın alma maliyetlerine hazırlıklı olun.

Beklenmeyeni bekleyin

Bir ev satın alan hemen hemen her kişi için harcama peşinatla durmaz. Değerleme ve borç verme ücretleri gibi ev sahipleri sigortası ve kapanış maliyetleri , genellikle ev satın alma sürecine dahil oldukları için planlanması kolaydır, ancak bunların ötesinde çoğu maliyet değişir.

Evinizin önceki sahipleri, taşınma maliyetlerinizi etkileyen en büyük faktördür. Taşınırken buzdolabını alırlarsa, değiştirmek için bir tane satın almanız gerekir . Aynı şey büyük cihazlar için de geçerlidir.

Ve bunlar bir ev satın almakla karşılaştırıldığında küçük bir satın alma gibi görünse de, özellikle nakit paranızın çoğunu peşinatla harcadıysanız, cihazlar hızla toplanır.

Ayrıca, ev satın alma sözleşmenizin bir parçası olarak müzakere etmedikçe, evdeki ihtiyaçlarınızdaki hemen iyileştirmeler için de kancada olacaksınız.

Ne yazık ki, bu maliyetler karşılaşabileceğiniz maliyetlerin en az gizli olanıdır.

Bir ev satın alırken, bir dahaki sefere yağmur yağdığında evin çökmeyeceğinden emin olmak için kesinlikle bir ev müfettişi kiralayın (bu da paraya mal olur!). Müfettişler kötü elektrik tesisatı, zayıf temeller, ahşap çürümesi ve kendi başınıza bulamayacağınız diğer gizli sorunları ararlar.

Daha da kötüsü, bu sorunlar nadiren ev sigortası kapsamındadır. Bir müfettiş ciddi bir sorun bulursa, hala evi satın almak isteyip istemediğinize karar vermeniz gerekir. Her iki durumda da, müfettişi işe alma maliyetinden çıkacaksınız.

Yaratığın konforunu düşünün

Başka bir maliyet sizin rahatınızdır. Taşındıktan sonraya kadar düşünemeyebileceğiniz birkaç küçük husus vardır.

Kablo kullanmaya alışkın mısınız? Öyleyse, yeni eviniz kablo için kablolanmış mı? Bu zaman duvarlarda boks delikleri etrafında bir teknisyen tarama izlemek için çok daha zor sahibi o duvarlara.

Ve kiralama dünyasından ev sahibi olma dünyasına geçiyorsanız , muhtemelen çok daha yüksek faturalarla karşılaşacaksınız. Ayrıca, bir zamanlar bir ev sahibinin kapsadığı su ve çöp toplama gibi kamu hizmetleri için ödeme yaparken kendinizi bulabilirsiniz.

Önceden planlamak

Bilinmeyen ve beklenmedik durumlara hazırlanmanın en iyi yolu araştırma ve planlamadır. Bu, ev avcılığı öncesi ve arama boyunca bütçeleme ile başlar.

Bütçenizde iyileştirilmesi gereken evlere bakın ve daha sonra bu iyileştirmelerin ne kadara mal olabileceğini araştırın . Hiçbir şey, bir avluya birkaç yüz dolara sabitlenebileceğini ve daha sonra binlerce dolara mal olacağını düşünerek bir ev satın almaktan daha kötü değildir.

Ne kadar hazırlıklı olabileceğinizin gerçekten bir sınırı yok. Yaşından dolayı bölgedeki diğerlerinden daha düşük fiyatlı güzel bir ev bulduğunuzu varsayalım. Liste fiyatından tasarruf edebilirsiniz, ancak daha eski bir evle, çok daha yüksek bir ev sigortası ödemesi ile tokatlanabilir, bu da evi uzun vadede daha pahalı hale getirir.

Bu, hazırlığın devreye girdiği yerdir. İlk teklifi vermeden önce daha eğitimli kararlar almayı düşündüğünüz alanlarda ev sigortası ve emlak fiyatlarını araştırın.

Peşinatınıza ne kadar koymak istediğinizi net bir şekilde tanımlayın ve ardından kilitleri değiştirmek gibi iyileştirmeler ve küçük maliyetler için ne kadar nakit kaldığına bakın. Bu şekilde, ürün yelpazenizin en yüksek noktasında bir ev bulduğunuzda, yeni bir çamaşır makinesi ve kurutucu veya HVAC sistemi yükseltmesi gerektiriyorsa uzaklaşmayı bileceksiniz.

Düşündüğünüz kadar çok maliyet için kaba bir tahmin oluşturun ve bütçenizin en üstünde evlerin son derece eleştirel olmasını sağlayın, aksi takdirde kolayca ev fakirliğine dönüşebilirsiniz.

Bütçenizi bilin ve önceden plan yapın. Ne satın aldığınızı bildiğinizde ev satın almak çok daha az korkutucu.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz