Ev Sahibi Hakları

 

Kiralanan bir taşınılmaz sonrasında yapılan sözleşmeler belli bir kanuna tabi tutulmakta olup, bu kanun ise Borçlar Kanunu kapsamında düzenlenmiştir. Düzenlenen bu sözleşme tabi ki hem kiracı için hem de ev sahibi için belli bir sorumluluğa girmekte olup, bu sorumluluk her iki taraf için de belli haklara sahip olduğunu da göstermektedir. Ev sahibi hakları ise merak edilen konular arasında yer almakta olup, kiracı üzerinde ev sahibinin belli hakları bulunmaktadır. Bu haklar hakkında merak edilenleri sizler ile paylaşacağız.

Ev Sahibi Hakları Tahliye Taahhütnamesi

 

Ev sahipleri kiracıların evlerden tahliye etmesi için haklı nedenleri var ise tahliye davası açabilme hakkına sahiptir. Tahliye nedenleri arasında ise kiracının 3 aylık kirasını ödenememesi, ev sahiplerinin ya da birinci derecede olan yakınlarının eve ihtiyacının olması, kiracının eve taşındıktan sonra tahliye taahhütnamesini imzalamış olması gibi nedenler ev sahipleri hakları tahliye taahhütnamesi şartları arasında yer almaktadır.

Ev Sahibi Kiracıyı Nasıl Çıkarır?

 

Ev sahibi kiracıyı nasıl çıkarır konusunda bazı maddeleri yukarıda sizlere paylaşmış olup, bunun dışında ise evde zorunlu bir tadilat yapılması, evin satılması gibi durumlar devreye girmektedir. Satılan evin başkası tarafından alınmış ve alan kişinin bu eve ihtiyacının olma durumu da tahliye için geçerli bir sebep olup, bu durumları kiracı ile konuşarak çözebildiğiniz gibi eğer çözümleyemiyorsanız tahliye davası açma hakkına sahipsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz