Son dönemlerde yaşadığı mali kriz sebebi ile Avrupa Birliği pratik çözüm arayışına girdi. Avrupa Birliği kapsamında olmayan ülke vatandaşların yurt dışı hayallerine kapıları aral

Ev Sahibi olan vatandaşlara oturma hakkı tanıyan 12 ülke
Son dönemlerde yaşadığı mali kriz sebebi ile Avrupa Birliği  pratik çözüm arayışına girdi. Avrupa  Birliği kapsamında olmayan ülke vatandaşların yurt dışı hayallerine kapıları araladı. Konut alma şartı ile oturma izni vererek  hem mali krize kısa vade de  çözüm bulurken,yurt dışında yaşamak isteyenlerin  hayallerinin peşinde koşması için harekete geçirdi.
Konut almak koşulu ile oturma izni veren vizeden muaf olan 14 ülkeye  kısaca bakacak olursak
1-Amerika Birleşik Devletleri
Amerika’da süresiz oturma hakkı elde etmek isteyenlerin en az 1 milyon dolar sermayesi bulunan şirket kurması gerekiyor veya Amerika’nın belirttiği bölgelerde en az yarım milyon dolar tutarında yatırım yapmaları gerekiyor, bu yatırımların 5. Yılında vatandaşlık hakkı bulunuyor.
2-Almanya
Almanya’da yaşamak isteyenler oturum alabilmek için en az 250 bin euro yatırımla iş kurup Alman vatandaşlarına olanak sağlamak gerekiyor, bir süre sonra kendisine vatandaşlık şansı tanınıyor.
3-Dominik Cumhuriyeti
En az 100 bin dolarlık bir yatırım ile hayatınız boyunca Dominik Cumhuriyeti vatandaşı olabilirsiniz. Ailesi ile Dominik Cumhuriyeti vatandaşı olmak isteyenler ise 200 bin dolarlık yatırım ile bu hayaline kavuşabilir.
4-Letonya
Letonya’da en az 143 bin euro karşılığında, ki kırsal kesimlerde bu fiyat daha da düşüyor ve yaklaşık 71 bin euro değerinde ev satın aldığınız zaman AB üyesi olan tüm ülkelerde dolaşım hakkına sahip olabiliyorsunuz.
5-İrlanda
İrlanda’da yaşamınızı sürdürmek için 400 bin euro değerinde gayrimenkul sahibi olmanız yeterli.
6-İspanya
İspanya’da yaşam talebi ortalama 160 bin euroluk konut almanızı gerektiriyor. Oturma iznine sahip olduğunuz gibi vizesiz seyahat hakkınız da oluyor
7-Kanada
800 bin dolarlık banka hesabınız ve 400 bin dolar yatırımınız var ise Kanada vatandaşı olmanız mümkün.
8-Makedonya
Şayet 40 bin euroluk yatırım yapma şansınız var ise akedonya’da 1 yıl oturum iznine sahip olabilirsiniz. Vatandaşlık almak ve hayatımı burada yaşamak istiyorum diyen yatırımcılar ise 400bin eoruluk yatırım ile bu hayaline kavuşabilir.
9-Portekiz
Portekiz de hayatınızı yaşamak için en az 10 ülke vatandaşına iş olanağı sağlayan ticaret kurduğunuz takdirde oturum iznine sahip oluyorsunuz. 500 bin euroluk konut aldığınız takdirde ise vize gerektirmeksizin dolaşım hakkını elde etmiş oluyorsunuz.
10-Uruguay
Aylık geliri 1200 dolar üzeri olan yabancılara 3 yıl oturum izni ve vatandaşlık veriyor
11-Ukrayna
Ukrayna’da açacağınız şirket ve şirket hesabınızda 100bin dolar sayesinde sınırsız oturum hakkına sahip olurken vize sorunuda yaşamıyorsunuz.
12-Yunanistan
Satın alacağınız en az 250bin euroluk konut ile Yunanistan’da 5 sene oturum izni alma şansınız var.
 

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.