Ev Sahibi Olmak İsteyenler Beylikdüzü’nü Tercih Ediyor

2017 yılının başından bu yana, İstanbul’da ev sahibi olmak isteyen kişilerin ilk tercihleri arasında Beylikdüzü yer alıyor.

Beylikdüzü’nü Esenyurt Takip Ediyor

2017 yılında İstanbul’da ev sahibi olmak isteyenlerin ilk tercih ettiği bölge Beylikdüzü oldu. Listenin devamında sırası ile; Esenyurt, Pendik, Ümraniye ve Çekmeköy yer alıyor. Ayrıca REIDIN verilerinde bölgelerin ortalama konut fiyatı, konutlardaki fiyat artışı, yeni konut projeleri ve konutların geri dönüş süreleri açıklanıyor.

Beylikdüzü’nde bulunan satılık konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 12 artış gösterirken, 2017 yılının ilk üç ayında yüzde 2 artış gösterdi. Bölgede 100 metrekare daire fiyatı 221 bin TL ve 235 bin TL arasında değişiyor. Ayrıca bölgenin amortisman süresi 17 yıl ve bölgede bulunan yeni konut projelerinin sayısı da 100’ün üzerinde.

Esenyurt’ta bulunan satılık konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 9 artış gösterirken, 2017 yılının ilk üç ayında yüzde 4 artış gösterdi. Bölgede 100 metrekare daire fiyatı 170 bin TL ve 187 bin TL arasında değişiyor. Ayrıca bölgenin amortisman süresi 15 yıl ve bölgede bulunan yeni konut projelerinin sayısı da 150’nin üzerinde.

Pendik’te bulunan satılık konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 14 artış gösterirken, 2017 yılının ilk üç ayında yüzde 3 artış gösterdi. Bölgede 100 metrekare daire fiyatı 250 bin TL ve 282 bin TL arasında değişiyor. Ayrıca bölgenin amortisman süresi 18 yıl ve bölgede bulunan yeni konut projelerinin sayısı da 130’un üzerinde.

Ümraniye’de bulunan satılık konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 10 artış gösterirken, 2017 yılının ilk üç ayında yüzde 2 artış gösterdi. Bölgede 100 metrekare daire fiyatı 330 bin TL ve 353 bin TL arasında değişiyor. Ayrıca bölgenin amortisman süresi 20 yıl ve bölgede bulunan yeni konut projelerinin sayısı da 70’in üzerinde.

Çekmeköy’de bulunan satılık konut fiyatları son bir yıl içerisinde yüzde 8 artış gösterirken, 2017 yılının ilk üç ayında yüzde 2 artış gösterdi. Bölgede 100 metrekare daire fiyatı 278 bin TL ve 290 bin TL arasında değişiyor. Ayrıca bölgenin amortisman süresi 22 yıl ve bölgede bulunan yeni konut projelerinin sayısı da 50’nin üzerinde.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz