Ev sahibine ihtarname çekme, ev sahibine nasıl ihtarname çekilir? Noter huzurunda ihtarname çekilebileceğini belirtelim. İhtarname çekilen ev sahibinin ayrıca noter masrafları gibi posta ücretlerini de ödeyeceğini belirtelim. İşte detaylar…

Ev sahibine ihtarname nasıl çekilir?

Bina sakinlerinin ortak gideri olan aidatları ödemeyen mülk sahiplerine ihtarname çekme konusunda bugün meraklı sorularınızı gidereceğiz. Aidat başta olmak üzere, bina içerisinde birçok ortak gider bulunuyor. Bu ortak giderleri ödemeyen veya ödemekten kaçan ev sahiplerine noter aracılığı ile bir ihtarname gönderilir.

Sonuçta, bu aidatlar ödenmediğinde, elektrik ve su gibi birçok kesinti yaşanabiliyor. Bina sakinlerinin huzurunu bozulabileceğinden, tüm ev sahiplerinin bu durumda sorumlu olduğunu belirtelim.

İhtarname çekilen ev sahibinin, borçlarını yani aidat borçlarını faizli olarak ödemesi gerekiğini de belirtelim. Noterde düzenlenecek olan örnek ihtarname ise şu şekilde;

İhtarname!

……………………. Yönetimi

Tel:

Sayın ………………. ………………… tarihi itibarı ile toplam …………,00 TL ödenmemiş aidat borcunuz bulunmaktadır.

Genel Kurul toplantısında Kat Mülkiyeti Kanunu uyarınca ödenmeyen aidat borçlarına aylık % 5 gecikme faizi uygulanmasına; aidat borcunu ödemeyen kat malikleri hakkında icra takibine geçilmesi hususunda yöneticiye yetki verilmesine karar verilmiştir.

Sayın ………………… işbu ihtarnamenin tarafınıza tebliğinden itibaren 5 (Beş) gün içinde faiz hariç ,00TL aidat borcunuzu ödemenizi aksi takdirde aleyhinizde icra takibine geçileceğini ve Kat Mülkiyeti Kanundan doğan sair hakların kullanılacağını bu uğurda yapılacak her türlü masraf ve avukatlık ücretinin de tarafınıza ait olacağını ihtar ederiz.

Sayın Noter;

üç nüshadan ibaret işbu ihtarnamenin bir nüshasının muhataba tebliğini bir nüshasının dairenizde saklanmasını tebliğ şerhi verilecek diğer nüshasının ise tarafımıza verilmesini talep ederiz.

DÜZENLEYEN

………………… Yönetimi

MUHATAP: …………………..

KONU: …………………..

ÖDENMEMİŞ AİDAT BORÇLARINIZ: …………………..

AÇIKLAMA: …………………..

…….. Site Yönetimi Tel: …………………..

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz