Ev Sahipleri Artık Daha Fazla Vergi Ödeyecek

/ 11 Kasım 2017 / / yorumsuz

Ev Sahipleri Artık Daha Fazla Vergi Ödeyecek

Götürü Gider Oranı Yüzde 15’e Düşürülecek

Torba Tasarı olarak da bilinen, Bazı Vergi Kanunları ile Diğer Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun Tasarısı’nın 1 – 27. maddelerini kapsamakta olan birinci bölüm kabul edildi. Kabul edilen bölümle birlikte, mükelleflerin gerçek giderlerine karşılık uygulanan götürü gider oranı yüzde 25’ten yüzde 15’e düşecek.

Değişiklik Vergi Ödemelerine de Yansıyacak

Gayrimenkul sermaye iratlarına yönelik yükümlülerin gerçek giderlerine karşılık olma üzere hasılatının yüzde 25’i olarak uygulanan götürü gider oranı yüzde 15’ düşüyor. Ev ya da işyerini kiraya verip, gelir elde eden mal sahiplerinin ödemekle yükümlü olduğu vergiler bulunuyor. Yılda iki eşit taksit halinde yapılan vergi ödemeleri, götürü gider oranının yüzde 15’e düşürülmesi ile değişikliğe konu olacak ve mal sahipleri kira geliri beyanında bulunurken daha fazla vergi ödeyecek.


Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.

1983 Sakarya/Sapanca Doğumlu Öğrenim Durumu : Sakarya Üniversitesi/Emlak ve Emlak Yönetimi Mezunu İktisat Fakültesi/Kamu Yönetimi Mezunu Emlakdanismanlari.com'da danışmanlık yapıyor