Kirada Garanti Sistemi Artık Türkiye’de 

Yabancı ülkelerde uzun yıllardır uygulanan ve mal sahibi ile kiracı arasındaki çatışmaların tümüne çözüm getirmesi ile öne çıkan Kirada Garanti Sistemi artık ülkemizde de kullanılmaya başlandı. Hem kiraya veren mal sahibini hem de kiralayan kiracıyı korumaya yönelik olarak geliştirilen kirada garanti sistemi karşılıklı hak kayıplarının yaşanmasını önlemek amacını taşıyor. Peki, sistem nasıl çalışıyor?

Kira Sigortası Ne İşe Yarar?

  • Kiraya verilecek olan taşınmaz detaylı bir ekspertiz işleminden geçilir. Görsel ve yazılı olarak kayıt altına alınır.
  • Kiraya veren ve kiralamak isteyen tarafların arasında gerekli yetki ve hizmet anlaşmaları yapılır.
  • Kiralamak isteyen kişi ya da kurumun detaylı risk analiz raporları çıkarılır ve kiracı ile taşınmaz sahibi arasındaki para alışverişleri ile evrak işlemleri tamamlanır.
  • Kiralayan tarafından talep edilmesi durumunda taşıma işleminden önce boya, tamirat, tadilat ve nakliye işlemleri yapılır.
  • Sistem üzerinden yapılan tüm kiralama işlemleri için özel bir sayfa açılıyor ve bu sayfa üzerinden ödeme bilgileri, talepler ve şikayetler gibi detaylar takip edilebiliyor.
  • Kiralanan taşınmaz ile ilgili olarak yapılan tüm işlemler ve bilgiler düzenli olarak raporlanıyor.
  • Bu sayede her iki tarafta hiçbir zaman yüz yüze gelmiyor ve tüm süreç hukuki olarak özenle kurulan bu şirketler tarafından yürütülüyor.
  • Tüm sorumluluk aracı şirketler tarafından üstleniyor. Bunlara faturaların düzenli ödenmesi ya da aidat tutarlarının yatırılması gibi kriterlerde dahil ediliyor.
Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


1 YORUM


  1. Warning: call_user_func() expects parameter 1 to be a valid callback, function 'td_comment' not found or invalid function name in /home/emlakdanismanlar/public_html/wp-content/plugins/ad-inserter/ad-inserter.php on line 8274

CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz