Ev Satın Alana Vatandaşlık Veren Ülkeler Hangileri?

Konut satış oranları tüm ülkeler için büyük önem teşkil ederken bazı ülkeler bu satışları teşvik etmek için konut satın alan yabancılara vatandaşlık ve oturma izni veriyor. Bu sayede yabancıların konut yatırımı yapmaları teşvik edilirken özelliklede AB üyesi ülkelerin sunduğu bu fırsatlar yoğun ilgi görüyor.

İspanya 

Dünyanın en rahat yaşama imkânı sunan ülkeleri arasında yer alan İspanya konut yatırımı yapan yabancılara özel fırsatlar sunuyor. İspanya’da 160 bin Euro değerinde taşınmaz satın alan kişilere oturma izni verilirken aynı zamanda vizesiz seyahat etme hakkı da tanınıyor. Konut satın alan kişinin 10 yıl boyunca da bu ülkede kalmaları durumunda İspanyol vatandaşı olmalarına izin veriliyor.

Letonya

Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında yer alan Letonya Kuzey Avrupa’da yer alıyor. Büyükşehir sınırları içerisinde yer alan şehirler arasından 143 bin Euro, kırsal kesimde yer alan şehirler arasında ise 71 bin 500 Euro ve üzerinde konut satın alan yabancılara vatandaşlık hakkı verilirken bu sayede diğer Avrupa Birliği ülkeleri arasında da özgürce gezme hakkı yakalıyorsunuz.

Makedonya 

40 bin Euro ödeyerek gayrimenkul satın alan yabancılara 1 yıllık oturma izni verilirken 400 bin Euro yatırım yapan yabancı iş adamlarına da aynı şekilde oturma izni hakkı tanınıyor.

Yunanistan

Avrupa Birliği üyesi olan ülkeler arasında yer alan Yunanistan vatandaşı olmak için en az 250 bin Euro konut yatırımı yapılması gerekiyor. 5 yıllık sürenin sonunda ise AB vatandaşı oluyorsunuz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz