Ev Satın Alanlara Üstüne Para Verilecek

Gayrimenkul stoklarını azaltmak için yapılan kampanyalara her geçen gün bir yenisi eklenirken EYG büyük bir yeniliğe imza atarak konut alanlara üstüne para vereceğini duyurdu. Gayrimenkul sektörünün büyük temsilcileri arasında yer alan markaların desteklediği 20 yıl vadeli konut kredisi kampanyası ile belirlenen konut projelerinden daire satın alan kişilere düşük faizlerle konut kredisi kullandırılması sağlanırken yine 5 yıl vadeli konut kredisi kullanan kişilere de faizsiz konut kredisi verileceği duyurulmuştu.

Satın Aldığınız Evin Yüzde 4’ü Kadar Para Alacaksınız 

Konu hakkında açıklamalarda bulunan EYG Grup İcra Kurulu Başkanı Ömer Faruk Çelik satışa çıkarılan projelerden 10 bin adet konutu kendilerinin satmayı planladıklarını belirterek proje sahiplerinin her satış için kendilerine verdikleri yüzde 5 satış hakkı üzerinden yüzde 4 tutarını geri müşterilerine vereceklerini söyledi. Bu da markalı konut projelerinden satın alırken EYG tarafından kurulan evdekifirsat.com internet adresini tercih eden kişilerin ekstra yüzde 4 indirim alacakları anlamına geliyor.

Stoklar 4 Yıl Gibi Kısa Sürede Biter

Evdekifirsat Research Group bünyesinde yapılan araştırma sonuçlarından da bahseden Ömer Faruk Çelik elde bulunan mevcut stokların sadece 4 yıl içinde eriyebileceğini dile getirdi. Açıklamada İstanbul’da şu anda satışları devam eden konut projelerinde yüzde 37’lik bölümün metrekare satış fiyatının 5 bin liranın altında olduğunu belirterek 2016 yılında 10 bin markalı konut satışının gerçekleştiğini söyledi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz