Ev satın almak isteyenlerin, satın almadan önce dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Evin genel durumu, eksiklikleri ve tadilatlarının yanı sıra tesisatla ilgili dikkat e

Ev Satın Alırken Tesisatla İlgili Dikkat Edilecekler
Ev satın almak isteyenlerin, satın almadan önce dikkat etmesi gereken bazı hususlar bulunuyor. Evin genel durumu, eksiklikleri ve tadilatlarının yanı sıra tesisatla ilgili dikkat edilmesi gereken bazı noktalar da yer alıyor.
Evde Yaşamak Gerekiyor
Ev satın almak isteyenlerin, tesisat sorunlarını fark edebilmesi için evde fiziki olarak yaşaması gerektiğini belirten Emlak Değerleme Uzmanı Cansel Turgut Yazıcı, “Evin içinde bizzat yaşamadan tesisat problemlerini anlamak çok zor. Özellikle kombiyi çalıştırmadan, kombi ile ilgili problemleri görmeniz imkansız. Ne kadar da tesisatçı ile gidilse de, bakılsa da ve birtakım şeyler fark edilse de gerçekten içinde fiziki olarak yaşamadan ve o sistemleri kullanmaya başlamadan o sorunları tam anlamı ile anlamanız mümkün olmayacaktır. Sistemleri kullandığınız zaman, bir kaçak var ise onun sızması, bir problem var ise onunla ilgili yaşayacağınız süreçler, sizin için esas, gerçek deneyim olacaktır.” şeklinde bilgi verdi.
Tesisatçı ile Gitmek Faydalı Olacak
Evi satın almadan önce, inceleme yapmak için gidildiği zaman uzman bir kişi ile, bir tesisatçı ile gitmek kişinin her zaman faydasına olacaktır. Tesisatla ilgili tüm sıkıntılar o an için fark edilmese bile yüzeysel sıkıntılar göz önünde bulundurulabilir ve konu ile ilgili önlemler alınabilir. Fakat yine de evdeki tesisat sıkıntıları evde yaşayarak fark edilebilecek unsurlardır. Musluk sıkıntıları, tesisat giderlerindeki problemler ya da kombi ile ilgili sorunlar ilk incelemede dikkat çekmeyebilir.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com






_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.