Emlak piyasası durgun ise o dönemlerde gayrimenkulü satmak ya da kiralamak oldukça zor olabiliyor. Fakat dikkat edeceğiniz 10 püf nokta ile, basit bir şekilde alıcı bulabilirsiniz.

Ev Satmak ya da Kiralamak İsteyenler İçin Altın Değerinde 10 İpucu!
Emlak piyasası durgun ise o dönemlerde gayrimenkulü satmak ya da kiralamak oldukça zor olabiliyor. Fakat dikkat edeceğiniz 10 püf nokta ile, basit bir şekilde alıcı bulabilirsiniz.
1- Gayrimenkulünüzü satmak ya da kiralamak istiyorsanız ilk olarak, hitap ettiğiniz kitleyi göz önünde tutmanız faydalı olacaktır. Bu şekilde evinizde yaptığınız ufak değişiklikler, alıcıları daha da çekebilir.
2- Evin olduğundan daha yeni ve temiz görünmesi için en önemli etken, şüphesiz ki duvarlardır. Satışa çıkarmadan önce duvarlarınızı yeniden boyamanız, ya da göz alıcı duvar kağıtları kullanmanız kesinlikle faydanıza olacaktır.
3- Evi alanların ya da kiralayanların, evdeki ilk günleri temizlikle geçiyor. Buna gerek bırakmadığınız takdirde, kesinlikle evinizin emlak değeri daha da artacaktır. Temizlenmiş parkeler ve parlatılmış camlar her zaman ilgi çeker.
4- Ev sahibi olmak isteyenler, evin ödenen tutarı hak etmesini isterler. Ufak tefek tadilat sorunları bile olumsuz fikir yaratacağından, evi satışa çıkarmadan önce bu gibi giderleri halletmeniz her zaman faydanıza olacaktır.
5- Sıradanlıktan uzak tasarımlar, dekoratif detaylar ilgi çekeceği gibi göze fazla karmaşık da gelebilir. İlk maddede bahsedildiği gibi evinizin hangi kesime hitap ettiğini bilmeniz çok önemli. Evinizi ilk tercihler arasında tutmak için doğallıktan yana olmalısınız.
6- Yeni alınan ya da kiralanan evlerde en önemli hususlardan biri de kesinlikle mutfak ve banyodur. Eski tasarımlardan uzak olan banyo ve mutfaklar her zaman evinizin ilgi görmesini sağlar. Hijyenik ve ferah mutfak ve banyolarınız eviniz için yeni alıcıların kapısını açabilir.
7- Karanlık, fazla ışık almayan evler genelde alıcıların tercihleri arasında yer almaz. Eğer eviniz doğal olarak pek ışık almıyor ise, yapılan doğru aydınlatmalar da bu sorunun üstesinden gelebilir.
8- Şüphesiz ki, bir ev için en önemli hususlardan birisi de bahçesi ve çevresidir. Eviniz bahçeli ise, ufak tefek dokunuşlar ve dekoratifler alıcılar için her zaman artı bir puan olarak hesaplanır.
9- Eşyalı ev tercih edecek olanlar için en önemli etken, eşyaların kullanışlı ve yeni olmasıdır. Eşyalarınızda renk tercihi olarak beyazdan yana olmanız her zaman artı bir puandır. Deforme olmuş, fazla kullanılmış kişisel eşyalarınızı bulundurmanız alıcıların gözüne hoş gelmeyebilir.
10- Evinizi alıcıya, kiracıya sunacağınız gün havalandırmanız, temizlemeniz ve güzel kokmasına sebep olmanız kesinlikle faydanıza olacaktır.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.