Ev Seçiminde Yönlerin Önemi Nedir, Hangi Cephe Seçilmeli?

Hayatınızın o en önemli kararlarından birini vermek üzeresiniz ve ev alma konusunda son aşamaya geldiniz. Sonradan pişman olmamak ve yapmış olduğunuz bu yatırımdan mümkün olan en yüksek karı elde etmeyi başarabilmek için bu aşamada son derece dikkatli bir şekilde davranmanız gerekiyor.

Bu noktada sizi yanlış kararlara götürecek en büyük olumsuzluk kesinlikle acele karar vermek olacaktır. Kesinlikle karar verirken acelece davranmayın ve deyim yerindeyse ince eleyip sık dokuyun. Özellikle de evin cephe seçiminde son derece dikkatli davranın.

Konut Satın Alırken Cephe Seçimine Dikkat Edin

Özellikle de yaşadığınız şehrin koşullarına göre satın alacağınız evin cephesini doğru seçmeye önem verin. Örneğin iklimin zorlu geçtiği ve soğuk olduğu bir şehirde yaşıyorsanız güneş ışınlarından mümkün olan en iyi şekilde yararlanabilmek adına mutlaka güneydoğu cepheli evleri tercih etmeye çalışın.

Ancak yazın aşırı sıcak olan bir şehirde bu cephenin seçimi yazın son derece zorlu geçirilmesi nedeni ile tavsiye edilmeyecektir. Evinizde beğenmediğiniz her türlü özelliği sonradan yapacağınız tadilatlarla değiştirme şansınız vardır ancak evin cephesini değiştirmeniz kesinlikle mümkün olmayacaktır.

Kuzey Cepheli Evler Neden Zor Satılır?

Yeni yapılan binalarda genelde en son satılan daireler hep kuzey cepheli dairelerdir. Çünkü bu daireler güneş ışınlarından en az faydalanan dairelerdir ve ısıtmaları sorunludur. Ancak daha ucuz fiyatlara satıldığı için hava sıcaklığının yüksek olduğu ve kışın çok sert yaşanmadığı illerde tercih edilebilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz