Kredi kampanyalarından sonra konutta %30, ikinci el otoda ise %40’ı bulan fiyat artışları sonucu bazı konular inceleme altına alındı. Müfettişler tarafından bu konu hakkında bu haftadan itibaren denetimlere başlanacak. Hükümet, vatandaşın uygun faizli krediler ile ev-otomobil sahibi olması amacı ile çaba gösterirken artan talepte bir o kadar fiyatlara yansıdı.

Kamu bankaları tarafından başlatılan kampanyaların ardından fırsatçılar tarafından konutta %30 ve ikinci el otomobilde %40 artış gerçekleşti. Hazine ve Maliye Bakanlığı, Ticaret Bakanlığı’na ev ve araç fiyatlarında yaşanan artıştan kaynaklı olarak birçok şikayet geldi. Bu konuya sessiz kalmayan ilgili bakanlar bu konu hakkında incelemede bulundu. Denetim ekipleri ev ve ikinci el araç için fiyat farklılıklarını tespit etmek amacı ile denetime başlayacak.

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan bu konu hakkında özellikle kredi kampanyasından sonra ikinci el otomobil ve konut satışları ile alakalı ‘ilan edilen fiyat farkları’ nedir diye konuşarak Hazine ve Maliye Bakanlığı ile beraber çalışmalar yürütülecek. Ayrıca Bakan Pekcan “Böyle hassas dönemlerde ortaya çıkan fırsatçılara geçit verilmeyecek. Her türlü şikayet titizlikle değerlendiriliyor” ifadelerine yer verdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz