Ev ve Ofis Kiralamaları İçin Kredi Notu Dönemi Başladı!

 

Findeks kredi notu sistemi ev sahipleri tarafından da kullanılmaya başlandı. Yeni sistemde evini kiraya vermek isteyen ev sahipleri bundan sonra kiracıları için kredi notu sorgulaması yapacak, ardından kredi notu ortalamasına göre karar verecek. Düşük kredi notu ortalamasına sahip olan kişiler kiralık ev bulmakta zorlanırken, yüksek kredi notu ortalaması olan kişiler çok daha uygun koşullarda ev kiralama hakkı elde edecek.

 

Ev Sahipleri Sicili Temiz Kiracı İstiyor

 

Evini kiraya veren ev sahipleri evlerinin hasar görmemesi ve kiralarını zamanında almak için bundan sonra kredi sicili temiz olan kiracıların yaptıkları başvuruları kabul edecek. Uygulama emlakçılar tarafından da olumlu bulunurken sistem sayesinde yüksek kredi notu ortalaması olan kişilerde daha düşük kira bedeli ödeyerek ev tutacakları için ödüllendirilmiş olacaklar. Konu hakkında açıklamalarda bulunan KKB Yönetim Genel Müdürü Kasım Akdeniz ev sahiplerinin artık bu sistemi kullandığını ve sistemin her geçen gün yaygınlaştığını belirtti.

 

Yüksek Kredi Notu Olan Kiracı Evde Ucuza Oturacak

 

Sistem sayesinde bundan sonra yüksek kredi notu ortalaması olan yani güvenilir kiracı olduğunu not ortalaması ile de kanıtlayan kiracılar daha düşük kira bedeli ödeyecek. Yine artık ev sahipleri kiracılarının daha ilk günden güvenirliğini not sistemi üzerinden ölçebileceği için gönül rahatlığı ile evlerini kiraya verebilecek. Yani yeni sistem hem ev sahibinin hem de kiracının lehine olumlu yansımalar yaşanmasını sağlayacak.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz