Evde Klima Temizliği Nasıl Yapılır?

 

Genellikle klimalar yaz aylarının vazgeçilmezleri arasında yer almakta olup, özellikle sıcak şehirler de klimasız yaşam sürmek imkansızdır. Bu şehirler de klima sadece sıcak havalardan serinlemek amacı ile değil kışın sıcaklık amacı ile de kullanılmaktadır. Klima kullanımı her ne kadar alındığı gibi kullanılan bir seçenek gibi görülse de klimanın doğru ve uzun ömürlü kullanım sağlamanız için klima temizliği yapmanız gerekmektedir. Aksi halde klimanız arıza verebilir veya eskisi kadar elverişli çalışmaya bilir. Peki, klima temizliği nasıl yapılmalı, kim yapmalıdır.

Klima Temizliği Yapılışı

Klima temizliği servisleri bulunmakta olup, bu şekilde pratik ve kolay bir şekilde uzmanına yaptırabilirken, evde kendiniz de yapmanız mümkün bir durumudur. Evde klima temizliği yapmak için ise belli başlı malzemeler bulunmakta olup, bunları temin ederek evde kendiniz de yapabilirsiniz. Klima temizliğini kendiniz yapacaksanız ilk olarak klima temizleme spreyi temin etmeniz gerekmektedir. Klimanın motoru ve duvarları korumaya alarak ilk olarak klimanın kapağını kaldırmalı ve buradaki radyatör peteklerini süpürge yardımı ile çekmelisiniz.

Çekme işlemi tamamlandıktan sonra klima spreyi yardımı ile spreyi peteklere yoğun şekilde sıkmalı ve diş fırçası ile sürtmelisiniz. Bu şekilde aslında klimanız köpük olacaktır. Bunu durulamak için ise başka bir sprey şişesinin içerisine su doldurmalı ve klimanızı durulamalısınız. Bunu yaparken korkmamalısınız. Çünkü klimanızın içerisinde bulunan drenaj kanalları fazla suyu dışarı atacaktır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz