Bütün hayatımızı geçirmiş olduğumuz ve ailemizde oturup güzel sohbetler ettiğimiz evimizde yer alan rutubet ve küf sorunları nasıl giderilir? Bugün bu konu hakkında sizlere bazı önerilerde bulunacağız.

Rutubetin ve küfün kokusu hiç hoş olmayıp, görüntü sorunları yanı sıra insan sağlığı açısından birçok zararı bulunuyor. Tavan ve duvarlarda yer alan nemin uzun süre kalması, tesisat ile yalıtım eksikliklerinden olurken, sıcaklık değişimlerinden de meydana gelerek terleme yapar ve küf sorunu karşımıza çıkar. Bunun önüne geçmek için ise, en etkili yöntem her gün tüm evi 15 dakika kadar havalandırmak oluyor.

Evde yer alan küf nasıl çözülür?

Oluşan veya meydana gelen küf sorununu çözmek isterseniz eğer, temizlik eldiveni ve maskenizi kullanarak ıslak olmayan bir bez ile tamamen silin. Daha sonra duvar zımparasını kullanın ve kazıyın. Ardından çamaşır suyu ve leke çıkarıcı ile temizleyin. Buna ek olarak duvar kenarlarında yer alanları ise fırça ve alkol ile silmek çözebilir.

Lekeler çıktıktan sonra ise kurutma makinesi ile kurutabilirsiniz. Küfün yok edilmesinden sonra tekrar oluşmaması için güzel bir yalıtım uygulamalısınız.

Evde küf olmasını engelleme yolları nedir?

Düzenli bir şekilde her gün evinizi havalandırın. Kuru ve temiz tutmanız halinde küf sorununu engelleyebilirsiniz. Buna ek olarak ise su tesisatının yer aldığı banyo ve mutfaklarınız da aspiratör kullanmanız gerekiyor.

Sizlerde kendi önerilerinizi veya sorularınızı yorum kısmından bizlerle paylaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz