Evdeki rutubet kokusu nasıl gider? Çoğumuzun evinde ve her evde olan bir sorun olarak rutubet kokusu geliyor. Açıkçası bu durum nem birikmesi oluyor. Eşya ile kıyafetlere sinen bu durum daha sonra sizi rahatsız edebilir ve kuzey kısımlarda daha çok görülür. Peki rutubet kokusu nasıl geçer?

Rutubet kokusu nasıl giderilir?

Rutubet kokusunu gidermek için ilk olarak evinizi çok iyi bir şekilde havalandırın. Bu durum nemi azaltır. Camları yaz aylarında bir kaç saat açık bırakın. Aslında bu durum kış aylarında da gereklidir. Nemli olan hava yerine temiz hava girmesi gerekiyor.

Rutubetin sebebi ne ve nasıl giderilir?

Üst veya kot katlarda oturuyorsanız doğru izolasyon ile bu sorun çözülmektedir. Evleriniz kuzey yönüne bakıyorsa eğer, daha soğuk ve daha fazla nemlidir. Bu bakımdan odalara ve banyo ile yemek buharının gitmesi önlenmelidir. Kış mevsimlerinde ise hava ısı farkından dolayı dışarı çıkacaktır.

Aspiratör kullanmanız yemek kokusu ile rutubet kokusuna önlem olacaktır.

Bunların yanı sıra az miktarda kahve telvesi ile az biraz toz hardalı birlikte karıştırın. Daha sonra tabak tencere gibi eşyalarını ovalayın ve bu rutubet kokusunu azaltın. Duvarlarınızın rutubet yapması boya ömrünüzü azaltacak ve dökülmeler başlayacaktır. Buna önlem için ise rutubet ve neme dayanıklı nem geçirmeyen boyaları kullanabilirsiniz.

Sizlerinde rutubet hakkında soruları varsa yorum kısmından bizlere ulaşabilirsiniz.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz