Eve Haciz Gelince Ne Yapılmalıdır?

 

Eve haciz oldukça konuşulan konular arasında gelip, geçtiğimiz günlerde getirilen yenilikler arasında eve hacizin kaldırılması, gündeme oturmuştur. Şimdi ise eve haciz gelince ne yapılmalıdır, eve haciz durdurulur mu, hangi durumlarda eve haciz gelir gibi sorular merak konusu olmuştur. Buna göre de eve haciz konusunda bilinmeyenleri araştırdık. Buna göre akıllara takılan tüm sorulara yanıt vereceğiz.

 

Eve Haciz Ne Durumlarda Gelir?

 

Son dönemler de ekonomik problemlerin yaygınlaşması nedeni ile halkın genel anlamı borçlarını ödeyemediği için haciz gibi durumlar ile yüz yüze gelmektedir. Bu durum da ödenemeyen borç 3. Taksitini aşıyor ve gelen ihtarnamelere rağmen ödenmiyor ise avukata verilerek icra durumu söz konusu olabiliyor. Fakat yeni gelen düzenlemeye göre eve icra konusu eskisi gibi haciz memurlarının eve gelerek eşyaların kaldırılması yönünde ilerlemiyor. Haciz eve geldiğinde eğer ki normal eşyalarınız dışında fazladan bir eşya var ise ona el koyma imkanı bulunuyor.

 

Eve Haciz Nasıl Durdurulur?

 

Eve haciz durdurmak için kişinin borcunu ödemesi gerekmektedir. Eğer ki ödeme gücü yok ise taksitlendirmesi gerekmektedir. Eve haciz nasıl durdurulur konusunda eğer ki icranın gelmesi borcun ödenmesi veya olmayan bir borcun tarafınıza getirilmesi ile gerçekleşmiş ise mahkemeye verilerek eve icra durdurulabilir. Bunun için kesin bir belge olması gerekmekte olup, eğer ki olan bir borca itiraz ediyorsanız bu durum hapis cezasına çarptırılmanıza neden olabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz