Tapu ve Kadastro Genel Müdürü olan Mehmet Zeki Adlı bir açıklama yaparak vatandaşların taşınmazlarında ki işlemlerden haberdar olması için e-devlet sisteminde “Tapu telefon bilgileri beyan‘ penceresinde telefon numaralarını girmeleri gerektiğini dile getirdi. İşte detaylar…

Mehmet Zeki Adlı, vatandaşların taşınmazları hakkında ki işlemlerden her an haberdar olması için e-devlet sisteminde telefon bilgileri beyan kısmından kullanmış oldukları cep telefon numarasını girmeleri kaydetmeleri gerektiğini söyledi. Böylelikle, yapılan işlemlerde SMS ile bilgilendirme mesajları alabilecekler.

Adlı, ülkemizde kamu ağı olan e-devlet sisteminde Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğünün çok fazla uygulamasına bir dokunuşla erişim sağlamanın mümkün olduğunu söyledi. Kişiler turkiye.gov.tr adresinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü linkine tıklayarak birçok seçenek üzerinden işlemlerini gerçekleştirebiliyor dedi.

Bu uygulama ile işlem güvenliği ön planda!

Adlı, sözlerinde ayrıca sunulan birçok hizmetin yanı sıra taşınmazlara yönelik yer alan işlemlerde bilgilendirmek için mutlaka SMS yolunu tercih etmemiz gerektiğini ifade etti. Kişilerin tüm işlemlerden haberdar olması için sistemde kullanmış oldukları telefon bilgisini kaydetmeleri gerektiğini dile getirdi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz