Evi Olmayan Emeklilere Büyük Müjde!

Türkiye Emekliler Derneği (TÜED) tarafından açıklanan rakamlara göre ev sahibi olmak isteyen 300 bin emekli ev başvurusunda bulundu. Gelen başvuruları değerlendiren dernek Gazi Üniversitesi işbirliği ile 3 bin 500 emekliyi kapsayan alan araştırması gerçekleştirdi. Gelen araştırma sonuçlarına göre dernek yetkilileri harekete geçti.

3 Milyondan Fazla Emekli Kiracı

TÜED yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre Türkiye’de bulunan toplam emeklilerin yüzde 27,1 rakamına tekabül eden 3 milyon 300 bin emeklinin kiracı olduğu belirtildi. Dernek emeklilerin en azından kendi evlerine sahip olmalarını sağlamak adına çalışmalar yürütmeye devam ediyor. Daha önce dernek tarafından başlatılan projelerde çalışmalar devam ederken bir yandan da yeni projelere başlangıç yapılması için etüt çalışmaları yapılıyor.

İstanbul Silivri Konutları 150 Bin Liradan Başlayan Fiyatlarla Satılacak!

Dernek yetkilileri tarafından yapılan açıklama ile İstanbul Silivri emekli konutları için 150 bin liralık başlangıç fiyatı uygulandığı söylenirken “Derneğimize son 3 yıl içerisinde konut talebiyle başvuruda bulunan yaklaşık 300 bin emeklimiz bulunuyor. Elbette ki, TOKİ’nin tek başına bu talepleri karşılaması mümkün değil. Bu nedenle biz de konut projeleri ürettik. İlk olarak 128 daireli Konya Meram projesini hayata geçirdik. Bursa’da 130 konut tamamlanmak üzere, İstanbul Silivri’de de projeler hazırlandı. Burada 100 konut yapılması planlanıyor.” denilerek yeni konutların başlayacağı müjdesi de emeklilere verilmiş oldu.

 

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz