Evin Kira Değeri Nasıl Arttırılır?

Yatırım amaçlı konut satın alan kişiler evin değer artışının yanı sıra aynı zamanda konutu kiraya vermeleri durumunda kira geliri de elde etmektedir. Her evin sahip olduğu özellikler aynı zamanda kira değerini de belirlemektedir. Peki, evin kira değeri nasıl belirlenir ve evin kira değerini arttırmak için neler yapılabilir?

Yatırımlık Ev Almak 

Konut yatırımı için ev almak isteyen kişilerin kira geliri elde etmek istiyorlarsa dikkat etmeleri gereken bazı önemli noktalar bulunmaktadır. Eskiden yatırımlık konut almak isteyen kişilerin tercihleri yüksek metrekareli evler almak olurken günümüzde ise bunun tam tersi yatırımlık konutlar daha kolay kiraya verilebildiği için düşük metrekareli evler tercih ediliyor. Hatta pek çok projede artık stüdyo daireler öne çıkarken 1+1 ve 2+1 daireler daha fazla ilgi görüyor. Çünkü bu daireler hem kolay kiraya veriliyor hem de satılmak istendiğinde çok daha hızlı bir şekilde elden çıkarılıyor.

Evin Kira Değerini Arttırmak 

Evlerinin kira değerini arttırmak isteyen kişilerin ise birkaç küçük dokunuşla bunu başarması çok daha kolay oluyor. Bunun için ilk yapmanız gereken bulunduğunuz şehirde doğalgaz bulunuyorsa evinize kombi taktırmanız. Çünkü yapılan araştırmalar tüketicilerin ağırlıklı olarak kombili evleri tercih ettiklerini gösteriyor. Yine konutun kiralama değerini arttırmak için evin bakımlı olması, özellikle de modern banyo ve mutfak alanlarına sahip olmasının büyük bir önemi bulunuyor. Evin bakımlı olması ve kiralayan kişinin içerisinde kendisini güvende hissetmesi de gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz