Bazı il ve ilçelerde çok fazla artış kaydeden yabancı göçmen düzensizliği için bir adım geliyor…

Resmi makamlar tarafından verilmiş, herhangi bir izni olmadan yabancı evini kiralamaya veren mülk sahipleri idari para cezası uygulanacak. Verilen bu cezalar için tebliğden otuz gün içerisinde ödemesi gerekiyor. Komisyonda yer alan bazı düzenlemelerin ilerleyen günlerde karara bağlanması beklenmekte. Yabancı göçmen düzensizliği için bir adım atılıyor. Düzensiz göçle mücadele adına ülkemize giriş yapan ve oturma izni olmayan yabancılara kiraya verenlere ceza uygulanacak.

GAYRİMENKUL KİRALAMALARI DAHİL

Bu bakımdan idari para cezaları için bir değişiklik geliyor. Yabancı göçmenlerin ülkemizde oturma izni olmamasına rağmen bazı mülk sahiplerinin bu yabancıları fırsat olarak görüp mülklerini kiraya vermesi durumunda para cezası uygulanacak. Denetimler artıyor.

HER BİR YABANCI İÇİN BİN TL CEZA GELİYOR!

Bu teklifin gerçekleşmesi halinde oturma izni olmayanlara evini kiraya verenlere kanun kapsamında her bir yabancı başına bin TL ceza uygulanacak.

CEZALAR 30 GÜN İÇİNDE ÖDENECEK

İzinsiz olan kiralama durumlarında idari para cezası uygulanacak ve valilik ile kolluk birimleri tarafından kesilecek cezaların tebliğinden otuz gün içerisinde ödenmesi gerekiyor.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz