Evini Kolay Satmak İsteyenlere 4 Hayat Kurtaran Öneri

Evini satmak isteyen kişileri bazen son derece uzun bir bekleme süreci karşılayabiliyor. Özellikle de ilk kez evini satmak isteyen kişiler izlemeleri gereken prosedürü bilmedikleri için daha büyük zorluklarla karşılaşabiliyor.

1.Evinizi Değerlendirirken Alıcı Gözünden Bakmayı Başarın

Evinizi satışa çıkarırken eve alıcı gözüyle bakmaya çalışın. Yeni bir ev satın alırken bu evin hangi özellikleri taşımasını istediğinizi düşünerek satmaya çalıştığınız evinizde bu özellikleri öne çıkarmaya çalışın. Evinizi satışa çıkarmadan önce boyatmanız, kırık ve hasarlı olan bölgeleri onarmanız hatta içinde küçük bir tadilat yaparak evi makyajlamanız satış süresini son derece kısaltacaktır. Üstelik yapacağınız bu küçük masrafları satış fiyatına ekleme imkânınız da bulunur.

2.Evinizin Satış Fiyatını Belirlerken Gerçekçi Olmaya Çalışın

Satış fiyatı belirlerken ilk önce bölgede yer alan konutların fiyatlarını araştırın ve evinizin özelliklerine bağlı olarak bu fiyatlara yakın seviyelerde kalmaya çalışın. Özellikle de bölgelere göre emlak trendleri sonuçları yayımlayan siteler bu konuda size ciddi ipuçları verecektir. Unutmayın fiyat ne kadar makul olursa satış o kadar kolay olacaktır.

3.Emlak Sitelerine Detaylı İlan Verin 

Sadece evin üstüne satılık tabelası asmanız evinizi satmak için yetersizdir. Satışı gerçekleştirmek için mutlaka emlak sitelerine ilan verin. Bu ilanda evinizi hem dıştan hem de içten gösterecek detaylı resimlere yer verin. Her odayı farklı açılardan çekmeye çalışın.

4.Profesyonellerden Destek Alın 

Gerek bekleme süresini kısaltmak gerekse de sorunsuz bir satış gerçekleştirmek için mutlaka gayrimenkul danışanlarından yani emlakçılardan destek almaya çalışın. Unutmayın ki emlakçılar potansiyel müşterilere sizden çok daha kolay ulaşarak satış sürecini kısaltacaklardır.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz