Son yıllarda, internet hepimizin evine girmiş durumda. Kablosuz ağlar, bilgisayar, cep telefonları ve tabletlerimiz için olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Fakat gün içinde m

Modemdeki Sinyal Zayıflığını Giderme Yolları
Son yıllarda, internet hepimizin evine girmiş durumda. Kablosuz ağlar, bilgisayar, cep telefonları ve tabletlerimiz için olmazsa olmazlar arasında yerini alıyor. Fakat gün içinde modemle alakalı birtakım sıkıntılar yaşanabiliyor, sinyal zayıflığı gibi sorunlarla karşılaşabiliyoruz. Bu problemi çözmek aslında birkaç püf nokta ile mümkün.
– Modeminizin konumunu iyi ayarlamanız gerekiyor. Sinyal problemlerini aşmanın en önemli yollarından birisi, modeminizin konumunu doğru ayarlamanızdır. Cihazın üzerinde bulunan anteni, sinyallerin yere ya da tavana isabet etmemesi için her zaman dikey tutmalısınız. 
– Türkçesi “Erişim Noktası” olan Access Point, internet bağlantınızı güçlendirmekte oldukça işe yarayacaktır. Bu cihaz, Ethernet kablosu yardımı ile internet bağlantısının olduğu ana modeme bağlanıyor. Böylece kablosuz ağ ayarlarınız cihaz üzerinde yapılandırılıyor ve bağlantı daha güçlü bir şekilde dağıtılıyor. Bu da, evdeki internet bağlantısının zayıf olduğu bölgelerde, daha rahat bağlanmanızı sağlıyor.
– Cihazın antenini değiştirebilirsiniz. Kablosuz ağ cihazı satın alırken, anteni değiştirilebilir olanları tercih etmelisiniz. Böylelikle cihazdaki mevcut anten yeteri kadar güçlü değilse, daha üst modeller ile değiştirip sinyal gücünüzü arttırabilirsiniz.
– Kablosuz ağ cihazınızın yazılımlarını güncel tutmalısınız. Eski sürümleri kullanmak yerine, cihazınızı yazılım güncellemeleri ile güncel tutarsanız, donanımınıza yeni özellikler kazandırabilirsiniz.
– Modeminizi uzak tutmanız gereken cihazlar var. Radyo dalgası yayını yapan cihazlar, sinyal zayıflığı gibi problemler yaşayabilirsiniz. Bu sorunu ortadan kaldırmak için modeminizi hoparlör, uydu alıcısı, telefon, oyun konsolu ve fırın gibi cihazlardan uzak tutmalısınız.

Kaynak:Emlakdanismanlari.com  

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.