Evinizi Daha Aydınlık Gösterecek Öneriler

Cephesi kuzeye bakan, az penceresi olan, binaların birbirine yakın bir şekilde sıralandığı sokaklarda bulunan, giriş ya da yüksek katta yer alan daireler; diğerleri kadar aydınlık olmuyor. Fakat bazı püf noktalar ile evi, olduğundan daha aydınlık göstermek mümkün.

Açık ve Parlak Renklerde Boya

Evi, olduğundan daha aydınlık göstermek için duvarlarda beyaz, bej gibi renkler kullanmak oldukça yaygın bir yöntem. Farklı renklerde boya tercih edecek olsanız bile, tercih ettiğiniz rengin açık ve parlak tonlarını kullanarak çok daha aydınlık bir eve sahip olabilirsiniz.

Kalın Perdelere Elveda

Pencereleri fazla kapatan, koyu tonlardaki kalın perdelerle vedalaşmak, evi aydınlık göstermek için atılan en büyük adımlardan biridir. Daha şeffaf ve hafif desenli perdeler ile odanın daha fazla ışık almasını sağlayabilirsiniz.

Kapılarda Değişiklik

Evi daha aydınlık göstermek için yapılan değişikliklere giriş kapısını değiştirmekle başlanabilir. Mümkün olduğunca beyaz tonlarında bir kapı tercihi yapıp, aynı şekilde odalarda da kapı değişikliğine gidilebilir. Evin daha ferah görünmesini sağlayacak olan yeni kapılar, daha aydınlık bir görüntü de verecektir.

Ayna Numaraları

Odayı daha aydınlık, parlak göstermek için tek bir ayna yeterli olmasa da birden fazla aynanın işbirliği ile çok güzel bir sonuç elde etmek mümkün. Fakat dikkat edilmesi gereken bir nokta var ki loş koridorlarda aynı yöntem ile beklenen sonuç alınamayabilir.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz