Evinizi Kiralarken Bunu Yapmazsanız 10 Bin TL Ceza Alabilirsiniz

Geride bıraktığımız günlerde Vasip Şahin tarafından açıklanarak uygulamaya alınan günlük kiralık evler ile ilgili ağır yaptırımların uygulanmasına başlandı. Avcılar Kaymakamı Hulusi Doğan yapılan yeni düzenlemeleri uygulamaya başladıklarını belirterek günlük kiralık ev günlük kiralık daire hizmeti veren kişi ve kurumları son derece yakından takip edeceklerini dile getirerek denetimlerin tüm hızı ile devam ettiğini belirtti.

678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname Uygulamaya Başlandı

Resmi Gazete de yayımlanarak yürürlüğe giren 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararname ile beraber resmi olarak günü birlik evler kiralayan kişi ve kurumlara kimlik bildirimi zorunluluğu getirilmiş oldu. 678 sayılı Kanun Hükmündeki Kararnamede yapılan bekâr odaları ibaresine eklenen günü birlik kiralanan evler ibaresi ile beraber hem resmi hem de özel konaklama tesislerine günlük veri tutma zorunluluğu da yüklenmiş oldu.

Üstelik tutulan bu veriler genel kolluk kuvvetlerinin ihtiyaç duyduğu her an ulaşabilecekleri bir sistemde tutulacak. Genel kolluk kuvvetlerinin terminallerine günlük olarak işlenmeyen kiralamalarda bunun tespit edilmesi durumunda mülki idare amirlerince 10 bin lira para cezası kesilirken gerçeğe aykırı kayıt tutulması durumunda ise uygulanacak olan ceza 5 bin liraya geriliyor. Kesilen para cezalarının ise en geç 30 iş günü içinde ödenmesi gerekecek. Her ilçede Kaymakamlık bünyesinde kurulan komisyonlar hem bu cezaların uygulanması hem de tahsil edilmesini takip edecekler.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz