Evin Altında Hangi Fay Hattı Geçiyor!

 

En son büyük yıkımlara neden olan 1999 depreminin ardından Yalova’da yaşanması beklenen depreme karşı olarak Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı ve Yüksek Jeoloji Mühendisi Engin Er açıklamalarda bulunarak, deprem öncesinde bulunduğunuz ev ve arazinin altından geçen fay hattı hakkında bilgi sahibi olabileceğinizi söyledi.

 

Er, Yalova Depremi İçin Uyardı Bulundu!

 

Jeoloji Mühendisleri Odası Güney Marmara Şube Başkanı ve Yüksek Jeoloji Mühendisi Engin Er, 30 Kasım 2018 tarihinde gerçekleşen 4.1 büyüklüğünde ki Yalova depreminin beklenen büyük Marmara depremi öncesinde bir sinyal verdiğini söyleyerek bu konuda uyarılarda bulundu. Yaşanabilmesi güçlü olan ve büyük bir şiddete sahip olması beklenen deprem için kişilerin şimdiden önlem alması gerektiği konusunda uzmanlar uyarılarda bulundu.

 

Marmara Depremi Öncesi Bir Sinyal

 

Yalova Çınarcık merkezli olan ve 4.1 büyüklüğünde 30 Kasım 2018 tarihinde yaşanmış olan Yalova depremi, aslında münferit bir deprem olduğunu açıklayan Er, bu deprem fayları rahatlatmadığını söyleyerek, aksine gerilimin artmasına neden olduğunu dile getirdi. Buna göre ise yeni bir Marmara Depreminin habercisi olduğuna dair de bilgi verdi. Bu yaşanan deprem gelecek olan büyük bir depremin habercisi niteliğini taşıdığını söyledi.

 

Türkiye’de Fay Hatları Tespit Edildi!

 

Türkiye’de yer alan fay hatları hakkında bilgilerin hemen hemen hepsinin tespit edilmesi durumunun bulunduğunuz ev ve arazilerin fay hatlarına ait bilgileri de öğrenmenizi sağlayacağınız yönünde de açıklamalar geldi.

Kaynak : Emlakdanismanlari.com


_________________________________________________________________________________________________

UYARI: Web sitemiz üzerinde bulunan tüm yazılar, görseller ve tüm materyaller Emlakdanismanlari.com 'a aittir. Kaynak belirtilmeden site içeriği kopyalanamaz, alıntı yapılamaz, başka yerde yayınlanamaz.

Konu Hakkında Emlak Danışmanlarımız'dan daha fazla bilgi almak için Soru sorabilir, veya görüşlerinizi yorum yaparak paylaşabilirsiniz.


CEVAP VER

Please enter your comment!
Lütfen isminizi buraya giriniz